Подредување по

  • Термин
  • Растојание
  • Популарност
  • Рејтинг

Филтер по градови

  • Skopje
  • Krusevo
  • Prilep
  • Veles
  • Kavadarci
  • Tetovo
  • Bitola
  • Berovo
  • Negotino
  • Kumanovo
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

  • Museums
  • Governemnt protection of public goods
  • Monuments
  • Cultural centres
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Museums


Vinski muzej


  • Address : Zelen Bulevar 2
  • Place: Kavadarci
  • Distance: ≈7574 км

Categories:

museums

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Museum-Galery (Muzej-galerija)


  • Address : 7-mi Septemvri 58
  • Place: Kavadarci
  • Distance: ≈7575 км
  • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 16:30

Categories:

museums

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Spomen kukja na narodniot heroj Strasho Pindzur


  • Address : Strasho Pindzhur, s.Vatasha 208
  • Place: Kavadarci
  • Distance: ≈7576 км

Categories:

museums

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Museum Negotino (Muzej na grad Negotino)


  • Address : Marshal Tito 119
  • Place: Negotino
  • Distance: ≈7576 км
  • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 16:30

Categories:

museums

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Muzej TerakotaCategories:

museums

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Museum of wine


  • Address : Marshal Tito b.b.
  • Place: Demir Kapija
  • Distance: ≈7592 км
  • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 15:00

Categories:

museums

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Culture Club Dimitar Berovski (Dom na kulturata Dimitar Berovski)


  • Address : Marshal Tito 105
  • Place: Berovo
  • Distance: ≈7614 км
  • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 16:30

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Archangel Michael (Sv.Arhangel Mihail)


  • Address : Kiril i Metodij
  • Place: Berovo
  • Distance: ≈7614 км

Categories:

monasteries, museums

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Protection of Culture Monument and Museum (Zavod za zastita na spomenicite na kulturata i Muzej)


  • Address : 27-mi Mart 2
  • Place: Strumica
  • Distance: ≈7617 км
  • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

national institute museum Gevgelija


  • Address : Marshal Tito 26
  • Place: Gevgelija
  • Distance: ≈7627 км
  • Working Hours: Mon - Fri from 09:00 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Brvnara From Lika


  • Address : f.Umin Doll
  • Place: Kumanovo

Categories:

museums

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Museum of oldtimers


  • Address : Industriska zona b.b.
  • Place: Negotino

Categories:

museums

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Во период од 2018 – 2022 година, државата остварила добивка од 103.248 илјади денари или 1,7 милиони евра што претставува 1 отсто од остварените приходи што ...
сите 13 | | | веќе видена

Квалитетното управување со податоците е предуслов за ефикасно извршување на задачите во современите централни банки. Оттаму, за понатамошно унапредување на ...
сите 51 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Тесла се соочува со посериозен проблем: постојано растечка залиха на непродадени возила, особено евидентна во Остин, Тексас. Ова ...
сите 25 | | | веќе видена

На 11 јуни 2024 година се одржа редовна седница на ИО за поставеноста на монетарната политика на Народната банка, на која беа разгледани најновите податоци и ...
сите 81 | | | веќе видена
 

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel