Пребарувањето е оптимизирано за Skopje

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Skopje
 • Ohrid
Повеќе филтриПомалку филтри

Archaelogical sites по градови

Bitola Ohrid Skopje Veles

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Archaelogical sites

Aqueduct



/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Kale Fortress



/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Kapan An



/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Kurshumli an


 • Address : Atanas Babata b.b.
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7499 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Skupi



/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Suli An


 • Address : Bozhidar Adzhija b.b.
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7499 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Tauresium



/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Tumba Madzari



/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Bay of the Bones Plocha Michov Grad



/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Heraklea Lihnestis


 • Address : Heraklea, do ZOO
 • Place: Bitola
 • Distance: ≈7557 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

NU Institute and Museum-Ohrid


 • Address : Boro Shain 10
 • Place: Ohrid
 • Distance: ≈7513 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 16:30

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Samoilova tvrdina



/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Sinan Celebi Tomb



/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Stobi


 • Address : Arheoloshki lokalitet Stobi s.Gradsko
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7560 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Дополнителниот заменик министер за земјоделство шумарство и водостопанство денес одржа работен состанок со земјоделците и откупувачите на домат каде што по ...
сите 53 | | | веќе видена

Триглав пензиско друштво АД ја започнува својата приказна во 2019 година како најмлад член на Групација „Триглав“ и во системот со мисија да се позиционира ...
сите 7 | | | веќе видена

Европскaта централна банка (ЕЦБ) на последниот априлски состанок одлучи да ги задржи клучните каматни стапки на исто ниво од септември минатата година. Во ...
сите 48 | | | веќе видена

Login on Golden Page

UsernamePassword



New user ? | Forgot your password? | Cancel