Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Prilep
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Museums in Prilep

Kuzman Josifoski Pitu


 • Address : Mara Josifovska 20
 • Place: Prilep
 • Distance: ≈7550 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 16:30

Categories:

museums

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Museum of Tobacco (Muzej na tutun)


 • Address : Krushevsko Dzhade b.b.
 • Place: Prilep
 • Distance: ≈7545 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 16:30

Categories:

museums

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

National Institution for the Protection of Cultural Monuments and Museum


 • Address : Aleksandar Makedonski (Mosha Pijade) 142
 • Place: Prilep
 • Distance: ≈7550 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Spomen dom Blaze KoneskiCategories:

museums

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ucastak


 • Address : Ilindenska b.b.
 • Place: Prilep
 • Distance: ≈7549 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 16:30

Categories:

museums

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Претпазливата монетарна политика и макропрудентата политика, како и зголемената транспарентност на Народната банка одиграа клучна улога во одржувањето на ...
сите 157 | | | веќе видена

Бизнис-климата во земјата е добра или многу добра, но има тренд на благо намалување на планираните инвестиции, а една од причините за тоа е недостигот на ...
сите 25 | | | веќе видена

Кинескиот град Шенжен забележа најбрз раст на милионери во изминатата деценија, а тој тренд ќе продолжи и во наредните години, покажа извештајот. Шенжен ...
сите 9 | | | веќе видена

Гарантираната пензија е воведена во повеќе од 100 земји, меѓу кои две од регионот, а неодамна беше објавена и во Србија како дел од проектот „Скок во иднината ...
сите 3 | | | веќе видена

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel