Промедика Медикал Центар Гинекологија


  • Адреса: Св.Кирил и Методиј (М.Х.Јасмин) 50 кат 1
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7499 км

  • Факс: 02 3248401
  • Работно време: Пон - Пет од 07:30 до 20:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1688467769_27.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација
Одделот Гинекологија извршува гинеколошки прегледи, консултации и се што е потребно за здравјето на жената. Овозможуваме здравствена заштита по највисоки стандарди со користење на најсоверемна апаратура.

Услуги

- Вагинален преглед
- Дијагностика на вагинални инфекции (микробиолошки брисеви)
- Земање на брис за Папа Николау
- HPV типизација
- Колпоскопија
- Биопсија
- Следење бременост, контролни прегледи
- Скрининг во бременост
- Планирање на бременост, фоликулометрија
- Советување за тип на контрацепција (хормонална, аплицирање и вадење спирала)
- Преглед на дојките

Нашиот тим го сочинуваат врв професионалци со долгогодишно искуство:

Д-р Лидија Черепналковска Спец. по гинекологија и акушерство;
Д-р Ана Матоска Дојчиновска, Спец. по гинекологија и акушерство;
Проф. Д-р Ана Данева Маркова, Консултант

За сите дополнителни прашања или закажувања, контактирајте не на телефонот 02 3248468.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи