Ина Гинекологија и акушерство

ПаркингЈавен превозWi-Fi ЗонаКлиматизираноПлаќање со кредитни картички

 • Адреса: 8-ми Март 18
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7498 км
 • Локација: веднаш зад Пионерски Дом Карпош


  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1516098954_72.jpg?t=true&w=300&h=300


  Фото и видео галерија

  Во приватната ординација ИНА се изведуваат прегледи и дијагностичко-терапевтски интервенции од сите области на гинекологијата и акушерството.

  Гинеколошки услуги:
  - 2Д и 3Д ултразвук на матка и јајници
  - ПАП, колпоскопија, биопсија, полипектомија, ХПВ типизација, брисеви.
  - МВА метода (IPAS USA) за анализа на внатрешноста на матката.
  - Подготовка за ИВФ (фоликулометрија, ХСГ)
  - Контрацепција, советувалиште за млади.
  - Урогинекологија (проф. В. Антовска)

  Акушерски услуги:
  - Амниоцентеза, хорионбиопсија
  - Сите скрининзи во бременоста
  - 4Д ултразвук со снимен видео запис, Доплер
  - Тест за скриен шеќер

  • Најсовремениот ЕХО 4Д апарат на светскиот пазар (Medison Accuvix V20 PRESTIGE).
  • Персонализирана грижа за нашите клиенти - организирање на прегледи и интервенции кај реномирани специјалисти од други области.
  • Воспоставена соработка со Универзитетот Томас Џеферсон во Филаделфија, САД и Универзитетската болница Шарите во Берлин.
  • Центар за ултразвук лиценциран од Thomas Jefferson University, USA.

  Др. Катерина Станкова има искуство од повеќе од 20 години во својата специјалност (гинеколошко-акушерска клиника, Ремедика, странство).

  По договор, др. Станкова изведува породувања и оперативни интервенции на своите пациентки во приватната болница Ремедика.
  повеќе
  15%заштеда
  71%заштеда

  Видете ги нашите производи на
  Мапа

  Логирај се на Златна Книга

  Корисничко имеЛозинка  Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи