Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Охрид
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Здруженија
 • Културни асоцијации
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Здруженија во Охрид

Аеро Клуб Охрид 1980


 • Адреса: Боро Шаин 15
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7513 км

Дејности:

здруженија

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Еѓипкани Пирамида Зем


 • Адреса: Дејан Војвода 165
 • Место: Охрид

Дејности:

здруженија

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Енхелеус-Лихнид


 • Адреса: с.Долно Лакочереј
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7510 км

Дејности:

здруженија

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Здружение на инвалиди на трудот


 • Адреса: Мирче Ацев 31
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7514 км
 • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 12:00

Дејности:

здруженија

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Здружение на слепи лица


 • Адреса: бул.Туристичка 10/3
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7514 км

Дејности:

здруженија

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Здружение на фламбери, бармени на Македонија


 • Адреса: бул.Туристичка 12-7/12
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7514 км

Дејности:

здруженија

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Инклузија


 • Адреса: Андон Дуков 8
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7513 км

Дејности:

здруженија

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Мобилност


 • Адреса: Ванчо Николески 3
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7514 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Охридски Поетски Бисер


 • Адреса: Сирма Војвода 108-6/10
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7514 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Пауна 2019


 • Адреса: Сирма Војвода 108-6/10
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7514 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Пријатели на Велестово


 • Адреса: с.Велестово
 • Место: Охрид

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Свети Наум 2019


 • Адреса: Никола Карев б.б.
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7514 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Сојуз на глуви и наглуви лица


 • Адреса: бул.Туристичка 10/3
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7514 км

Дејности:

здруженија

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Хотам


 • Адреса: Партизанска 1-2/57
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7513 км
 • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 12:00

Дејности:

здруженија

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Мапа

Нај следените берзански индекси ја забележаа својата петта последователна позитивна недела во и се доближија до највисоките нивоа оваа година . Во САД благо ...
сите 49 | | | веќе видена

Од први декември официјално евтината тарифа се врати кај домаќинствата. Кај нас во Македонија сите броила се дигитални, но не значи дека секое дигитално броило ...
сите 116 | | | веќе видена

Италијанскиот производител на луксузни автомобили „Ламборџини“ се договори со синдикатите ФИОМ и ФИМ-ЦИСЛ за воведување четиридневна работна недела за своите ...
сите 21 | | | веќе видена

Асоцијациите за е-трговија на Северна Македонија, Србија, Босна и Херцеговина и Албанија, потпишаа Меморандум за формирање на Балканска Алијанса за е-трговија ...
сите 5 | | | веќе видена

За уште повесели и повозбудливи празници Комерцијална банка организира наградна игра со главна награда во вредност од 1.000.000 денари! Корисниците на ...
сите 15 | | | веќе видена

Маринис Стратопулос ќе биде уште четири години член на Надзорниот одбор на Стопанска банка Скопје. Гувернерката на Народната банка, Анита Бежоска Ангеловска ...
сите 8 | | | веќе видена

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи