Пребарувањето е оптимизирано за Skopje

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по дејности

 • Study abroad - agencies
 • Foreign language schools
 • Interpreters & translators
 • Travel agents
 • Colleges
Повеќе филтриПомалку филтри

Study abroad - agencies по градови

Skopje Stip

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Study abroad - agencies

AmeriQuest


 • Address : Boris Trajkovski (Prvomajska) 1-2/11
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7500 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 09:00 to 17:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Centre for Foreign Languages (Centar za stranski jazici)


 • Address : Orce Nikolov 155-A
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7498 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 16:30

The Centrе for Foreign Languages was established in 1954 and since then has been continuously organizing foreign language classes for learners of different ages and needs.

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/07c7d0be0af887dd2f5e5e27f42b07f9.jpg?t=true&w=300&h=300

Konte Educational (Kontekst Obrazovanie)


 • Address : M.T.Gologanov (Ivo Lola Ribar) 28/16
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7499 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Kouzon


 • Address : bul.Sv.Kliment Ohridski 58
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7499 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 09:00 to 17:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Kouzon


 • Address : Vancho Prke 125/8
 • Place: Stip
 • Distance: ≈7567 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 09:00 to 17:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

„На заминувањето на власта на СДСМ и ДУИ, се случува повторно ново поскапување на електричната енергија, со што директно се удира по стопанството и по буџетот ...
сите 144 | | | веќе видена

Македонија да биде енергетски независна – ова е главната амбиција на идната министерка за енергетика, Сања Божиновска. Таа уверува дека во следните четири ...
сите 23 | | | веќе видена

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel