Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Струга
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Споменици во Струга

Адам Мицкјевич


 • Место: Струга

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ацо Шопов


 • Место: Струга

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Владимир Мошин


 • Место: Струга

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Владо Малески


 • Место: Струга

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Мајка Тереза


 • Адреса: спроти Општина Струга
 • Место: Струга
 • Оддалеченст: ≈7499 км

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Моме оди на вода


 • Место: Струга

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Револуција


 • Адреса: Кеј Борис Кидрич
 • Место: Струга
 • Оддалеченст: ≈7501 км

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ристо Крле


 • Место: Струга

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Сергеј Есенин


 • Место: Струга

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Химната на Република Македонија


 • Место: Струга

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Џакомо Леопарди


 • Место: Струга

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Мапа

Кина продаде рекордни 53,3 милијарди американски државни обврзници и други хартии од вредност во првиот квартал во обид да се диверзифицира од американските ...
сите 113 | | | веќе видена

Претпазливата монетарна политика и макропрудентата политика, како и зголемената транспарентност на Народната банка одиграа клучна улога во одржувањето на ...
сите 95 | | | веќе видена

Дигитализацијата, како една од приоритетните области на делување и платформата за забрзан економски раст на Македонија2025, беше една од темите во фокусот на ...
сите 97 | | | веќе видена

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи