Скф-Мактраде


  • Адреса: Васил Ѓоргов 16
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈1049 км
  • Локација: ТЦ Зебра, 1 кат, исток


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1395155030_8.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

СКФ има уникатно познавање на ротационата опрема и како се поврзани машинските делови и индустриските процеси. Нудиме голем број технологии и производи на производителите на оригинална опрема и резервни делови ширум светот, во секоја главна индустриска гранка и во секоја фаза од животниот циклус на средствата.

Производи:
• Product tables
• Лежишта, единици и куќишта
• Заптивки
• Решенија за подмачкување
• Линеарно движење
• Актуациски системи
• Mагнетски системи
• By-wire
• Производи за одржување
• Следење на состојба
• Преносници на снага
• Системи за спојување
• Опрема за тестирање и мерење
• SKF Vehicle aftermarket

SKF нуди целосен обем на услуги како на производителите на оригинална опрема, така и на клиентите за резервни делови ширум светот, во секоја главна индустриска гранка и во секоја фаза на работниот век на средствата. Напредните решенија за услуги на SKF можат да ви помогнат:
-да ја подобрите продуктивноста
-да ги намалите трошоците за одржување
-да ја подобрите енергетската ефикасност
-да го оптимизирате дизајнот
-да го намалите времето до излегување на пазарот
-да ја намалите вкупната цена на сопственоста.

SKF е водечки глобален технолошки добавувач уште од 1907 година. Наша основна сила е способноста постојано да развиваме нови технологии – а потоа да ги користиме за да создаваме производи кои на нашите клиенти им нудат предности во однос на конкурентите. Тоа го постигнуваме комбинирајќи го практичното искуство во повеќе од 40 индустрии со нашето знаење во технолошките платформи на SKF: лежишта и единици, заптивки, мехатроника, услуги и системи за подмачкување.

Нашиот успех се базира на ова знаење, на нашите луѓе и нашата посветеност кон начелата за грижа на SKF.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи