Шумски фенери

ПаркингДостапен интернетWi-Fi ЗонаРаботиме нон-стопКлиматизираноПлаќање со кредитни картичкиДопуштено за децаФен во соба

  • Адреса: с.Трново, национален парк Пелистер
  • Место: Битола
  • Оддалеченст: ≈7549 км

  • Факс: 047 293030
  • Работно време: Пон - Нед од 00:00 до 00:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1528871412_92.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Хотелот Шумски фенери се наоѓа на 900 метри надморска височина во шума, во подножјето на Националниот парк Пелистер еден од најстарите паркови на Балканот со површина од 17.150 хектари - на надморска височина од 927 до 2601 метри. Хотелот е на 4 км од градот Битола и 25 километри од грчката граница.

Хотелот има 17 удобни и ексклузивни соби 4 се погодни за семејства или групи, 9 двокреветни и трокреветни соби и 4 еднокреветни соби, сите индивидуално опремени со сателитска ТВ, седење, фрижидер, и бања со фен, централно греење и клима-уред. Сите тие обезбедуваат врвен поглед на долината и на градот или на планината. Сите простории беа делумно реновирани во 2012 година и тоа заврши пролетта 2013 година.

Хотелот е отворен во текот на летото и зимата и плени со својата местоположба, како и ефикасноста обликувана од квалитет. Во ресторанот, постои гуши камин кој нуди совршено место да прочитате некоја возбудлива книга, сурфате на интернет или само да уживате во голем оброк.

Нашиот ресторан нуди пријатен амбиент со извонредно гостопримство, во комбинација со одлична храна и избор на пијалоци, кој ќе ве инспирира. Овде можете да најдете соодветна атмосфера за романтична вечера или мала прослава. Од пролет до есен терасата е отворена секој ден, кога дозволуваат временските услови. Гостите можат да седат надвор на сончевата тераса и да уживате во прекрасната глетка на природата, убавата градина и цвеќињата со прекрасни кулинарски искуства.

Оние кои биле еднаш се вратиле повторно. Ветуваме дека нашето семејство ќе го направи вашиот престој незаборавен и вие секогаш ќе бидете добредојдени.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи