Промедика медикал Центар Интерно

ПаркингЈавен превозРаботиме 6 дена во неделатаКлиматизираноПлаќање со кредитни картичкиРаботиме со плави картони

  • Адреса: Св.Кирил и Методиј (М.Х.Јасмин) 50 кат 1
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7499 км
  • Локација: спроти Т.Ц. Рамстор

  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 20:00
    Саб од 09:00 до 14:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1688467707_74.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација
Во рамки на Промедика Медикал центар исто така функционира Интерна медицина. Интерна медицина се занимава со проучување, лечење и спречување на внатрешните болести. (болести на срце, крвни садови и др. Единствени во Македонија располагаме со апарат за педометрија – emed., специјално наменет за луѓе со шеќерна болет -diabetes mellitus. Нудиме високостручен интернистички преглед, како и ЕКГ со најсовремен компјутерски софтвер, за навремено да се дијагностицираат сите интернистички и кардиоваскуларни (срцеви) заболувања.


Услуги:

- Интернистички преглед + ЕКГ
- Ехокардиографија
- АБП холтер 24 часа мониторинг
- Доплер на екстремитети
- Доплер на каротиди
- ЕХО на абдомен
- Ехо на тироидеа
- Консултативен преглед
- Коронарен стрес тест – ергометрија
- ЕКГ
- ЕКГ холтер 24 часа мониторинг
- ЕКГ холтер 48 часа мониторинг
- Коронарен стрес тест + ехо кардиографија + ЕКГ
- Ехо кардиографија + ЕКГ + преглед
- Консултативен преглед
- Ехо на тироидеа
- Нефролошки преглед со
- ЕХО на уринарен тракт и
- абдоминални органи за мажи
- Нефролошки преглед со ЕХО на уринарен тракт и абдоминални органи за жени
- Ехо на машки полови органи (тестиси и доплер на крвни садови на пенис)

За сите дополнителни прашања или закажувања, контактирајте не на телефонот 02 3248465.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи