Промедика Медикал Центар Физикална


 • Адреса: Св.Кирил и Методиј (М.Х.Јасмин) 50 кат 1
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7499 км
 • Локација: спроти ТЦ Рамстор НЛБ Банка


  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1688469851_49.png?t=true&w=300&h=300


  Слика од локација
  Во склоп на Промедика медикал центар функционира и физикална медицина и рехабилитација. Во овој оддел извршуваме, специјалистички прегледи и интервенции. Физикална медицина и рехабилитација, со кинезитерапија, терапија со ударен бран (Shockwave therapy), CEPM taping (medi taping), мануелна масажа, бандажирање на повредени зглобови, третман на спортски повреди, Дијагностицирање на деформитети на рбет со GPS 400, БМИ анализатор, криотерапија, ласеротерапија, магнетна терапија, лимфна дренажа, ултразвучна терапија, електротерапија, топлотна терапија, комбинирана терапија.

  Услуги

  - Специјалистички прегледи и интервенции
  - Физијатриски преглед
  - Ултразвучна дијагностика на мускулоскелетен систем
  - Апликација на интраартикуларна терапија
  - Апликација на интрамускулна терапија
  - Апликација на PRP (Platelet-Rich Plasma)
  - Физикална медицина и рехабилитација:
  - Електротерапија
  - Електростимулации со Compex
  - Сонотерапија (Тераписки ултразвук)
  - Терапија со ударни бранови (Shockwave-терапија)
  - Фототерапија (Ласеротерапија, Инфрацрвена лампа, Ултравиолетова лампа)
  - Магнетотерапија
  - Терапија со радиофреквентни бранови со Indiba Activ CT8 (текар терапија)
  - Криотерапија (Game Ready Pro 2.1 и CryoFlow 1000)
  - Јумеихо терапија

  За вашето здравје и здравјето на вашите најблиски ќе се погрижи Д-р Александра Мрмевска, Спец. по физикална медицина и рехабилитација.

  Сите информации, прашања и закажување на прегледи може да го направите на телефонот 02 3248447.
  повеќе
  Слика од локација
  Мапа

  Логирај се на Златна Книга

  Корисничко имеЛозинка  Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи