Порта Џез


  • Адреса: Кирил и Методиј 12
  • Место: Битола
  • Оддалеченст: ≈7555 км
  • Локација: Спроти ОУ Гце Делчев
Дејности:

џез-клубови


  • Телефон 2: 070 333114
  • Работно време: Пон - Сре , Чет , Нед од 08:00 до 00:00
    Пет - Саб од 08:00 до 01:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1707727480_74.jpg?t=true&w=300&h=300


Сместен во самото срце на Битола, овој клуб создава атмосфера на неверојатно џез искуство. Во текот на годините, на сцената на Порта Џез настапувале музичари од секој дел од светот, донесувајќи разновидност и магија на ова просторно место. Во секој момент, клубот е истовремено и времеплов и израз на современост, што го прави вистинско место на среќа за сите љубители на музиката.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи