Никосан-ЈЗ

ПаркингWi-Fi ЗонаРаботиме 7 дена во неделатаКлиматизирано

  • Адреса: Хо Ши Мин 220-Б
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7498 км
  • Локација: спроти бензинската Макпетрол, Бутел 1

  • Телефон 2: 071 212052
  • Факс: 02 2627340
  • Работно време: Пон - Нед од 08:00 до 18:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1442212104_64.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Никосан-ЈЗ е фирма чија основна дејност е увоз и дистрибуција на резервни делови за автомобили од Германија, Италија, Словенија, Велика Британија и САД, како и продажба на високо квалитетни авто делови за сите видови автомобили од брендови кои се нивни директни производители.

• МАСЛА ЗА МОТОРНИ ВОЗИЛА: TOTAL, MOBIL, ELF, BMW, HEXOL, GM, CASTROL, ARAL.

• ХАДО - Американска фирма која нуди адитиви кои ја подобруваат работата на моторот.

• ВАЛТЕК - Романија: лимаро фарбарски производи, хигиенски производи.

• ФЛЕННОР – Германски бренд кој во својата палета на производи вклучува: ребрасти, канални, клинести каиши, греачи, брисачи, спони, јабучици, стабилизатори, рамења, чаури, лежишта, затегачи.

• KОРАМ е италијанска компанија која произведува: лежишта, затегачи, друг лежишта.

• ГУТМАН - Италија: цилиндри и пумпи за кочници, пумпи за кумплуг, дискови, добоши.

• СТОППЕР - Италија: диск плочки и гуртни за сите типови на возила.

• ЕФФЕ-ПЕРСЕА - Италијанска компанија која е специјализирана за изработка на сите видови на сајли за сите видови на автомобили како што се:
- сајли за куплунг
- сајла за рачна кочница
- сајла за километража
- сајла за гас (туража)
- сајла за саух
- сајла за хауба
- сајла за менувач
- куплунг шајбни за радилица (ПК каиши)

• ИМПЕРГОМ - Италијанска компанија која е специјализирана за прозиводство на:
- манжетни за зглоб
- полуосовина
- летва
- чаура за заден и преден трап
- закачки за ауспух

• ТДС - Италија: термопрекидачи, термодавачи, автомати за штоп, автомати за масло, автомат за рикверц.

• ЛЕБ - Италијански производител на сирени за голем број на произодители на возила како што се Lucas, Skoda-Volkswagen, Piaggio, Honda, Yamaha. Leb исто така е официјален произведувач за сирени за Piaggio групацијата (Aprilia, MotoGuzzi), Honda group (Italy, Brazil, Japan), Suzuki Spain, Ducati, KTM, Malaguti, MVagusta.

• ПТЗ - Словенија: бензински(механички) и потопни (електрични) пумпи.

• АВЕЛ - Словенија: водни пумпи, платини, кондензатори, палци, разводни капи.

• WD-40 Original - Англиска фирма која нуди WD-40 оригинал во пакување од 100 мл, 200 мл, 400 мл, туба од 5 литри.

• АБРО – реномирана фирма од САД која нуди високо квалитетна козметика за автомобили:
- средства за перење мотор
- разни видови на адитиви за мотор, менувач, дизни
- шлајф пасти
- двокомпонентен лепак
- силиконски лепак
- лепак за дихтунзи
- лепак за ладилник и др.

• ЛУКАС - производител на светилки за сите типови на возила и во својата производна програма вклучува сијалички за сите типови на светла.

Во текот на своето работење има изградена долгогодишна доверба со своите партнери, која пред се се базира на високиот квалитет на производите, брзата испорака и прифатливите цени. Соработуваме со над 500 продавници и сервиси за автомобили на целата територија на Р. Македонија. Фирмата во секој момент располага со над 7000 позиции на лагер.
повеќе
Цена со ДДВ:150 ден.

Антифриз Разереден Г12

Цена со ДДВ:940 ден.

XADO TOTAL FLUSH

Цена со ДДВ:2.840 ден.

XADO 1STAGE Revitalizant

Цена со ДДВ:120 ден.

Hexol Ocean Breeze

Цена со ДДВ:180 ден.

Средство за одржување на кожа

Цена со ДДВ:150 ден.

Течен сапун HEXOL

Цена со ДДВ:150 ден.

Антифриз HEXOL Universal

Цена со ДДВ:240 ден.

Антифриз HEXOL G12 Alupro 1L

Цена со ДДВ:2.470 ден.

Моторно масло CASTROL Magnatec C3 5 ...

Цена со ДДВ:650 ден.

Моторно масло CASTROL Magnatec Oe P ...

Цена со ДДВ:630 ден.

Моторно масло CASTROL Magnatec B4 D ...

Цена со ДДВ:2.340 ден.

Моторно масло CASTROL Magnatec A3/B ...


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи