Неуромедика - Центар

Работиме нон-стопКлиматизираноПлаќање со кредитни картичкиДостапно за хендикепирани лицаДомашна посета

  • Адреса: Јордан Мијалков (Железничка) 62
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7500 км
  • Локација: после Љуц пред раскрсницата со Бихаќка

  • Телефон 2: 075 402000
  • Факс: 02 3114023
  • Работно време: Пон - Нед од 00:00 до 00:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1483960861_74.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Неуромедика е единствената приватна поликлиника која на пациентите им нуди лекарска грижа 24/7. Домашните посети како и санитетскиот транспорт се вршат со најсовремено опремени амбулантни возила од кои три се со специјална опрема за транспорт на потешко болни пациенти и надвор од Р. Македонија.

Примарна здравствена заштита
• Здравствена заштита со лекари од општа пракса – матичен лекар
• Стоматологија – матичен стоматолог
• Педијатрија
• Гинекологија и акушерство – матичен гинеколог
• Биохемиска лабораторија со најсовремена апаратура
• Дневна болница

Медицина на труд
• Периодични систематски прегледи за фирми.
• Сите видови на лекарски уверенија:
• Кандидати за возачи (А, Б, Ц, Д, Е категорија)
• професионални возачи
• инструктори
• таксисти
• за вработување и работоспособност
• за работа на брод

Специјалистички услуги и служби
• Хирургија и оперативни третмани
• Пластична и реконструктувна хирургија
• Естетска хирургија и апликација на хијалуронски филери
• Неврологија со ЕМГ
• Неврологија и епилептологија со ЕЕГ
• Орална хирургија
• Офталмологија
• Физикална медицина со кинезитерапија
• Ревматологија
• Интерна медицина
• Кардиологија
• Нефрологија
• Оториноларингологија со аудиометрија
• Радиологија
• Ортопедија и оперативни третмани
• Ортопедија и Ехо на колкчиња
• Пулмоалергологија и алерго тестови
• Психијатрија
• Психологија
• Дерматологија и венерологија
• Дневна болница

Дијагностика со најсовремена медицинска апаратура
• Магнетна резонанца – 1,5 Тесла
• Компјутерска томографија – 64 слајсна
• DXA scan – коскена дензитометрија
• Дигитална мамографија и ЕХО на дојки
• Дигитална рентген дијагностика
• Дигитален панорамикс на заби
• Ултразвучна дијагностика
• 4Д ултразвучна дијагностика
• ЕЕГ
• ЕМГ
• 12 канално ЕКГ

Единствено во Неуромедика пациентите од целата територија на Р.Македонија имаат можност да го заокружат и комплетираат својот дијагностичко-терапевтски процес на едно место посетувајќи ги центрите на Неуромедика за:
• Епилепсии (епилептолог, EEG, CT, NMR)
• Болести на градата (хирург, ехографија, мамографија, цитодијагностика)
• Болести на рбетникот (ортопед, неуролог, RTG, CT, NMR, физикална терапија)

Менаџерски пакет
* Комплетна дијагностика со најсовремена медицинска апаратура вршена од тим доктори специјалисти од повеќе области. Препорачана за активни луѓе кои се грижат превентивно за своето здравје.

Неуромедика е првата приватна поликлиника во Р.Македонија која успешно работи веќе 25 години. Таа им овозможува примарна и секундарна здравствена заштита на своите пациенти. Низ постојаното вложување придонесува за континуирано подобрување на квалитетот на услугите. Посебен акцент на работата на Неуромедика е ставен на комплетната 24/7 медицинска услуга со вклучена домашна посета од страна на нашите медицински екипи.

Нашата активност на полето на Поликлиничко-дијагностичката дејност е лоцирана на две локации во Скопје (Центар и Влае), Поликлиничко – дијагностички центар во Битола, Поликлиничко – дијагностички центар во Тетово, Поликлиничко – дијагностички центар во Куманово, и Дијагностички центар во Кукуш-Грција со ординации од општа пракса и специјалисти од сите области.

повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи