Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Skopje
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Monuments in Skopje

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

City clock tower


 • Address : dvor na Sultan-Muratova dzhamija
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7499 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Gate Makedonija (Porta Makedonija)


 • Address : 11-ti Oktomvri b.b.
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7499 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Macedonian memorial center of the HolocaustCategories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Majka TerezaCategories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Memorial house of Mother Teresa


 • Address : Makedonija 9
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7499 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 09:00 to 20:00 • Sat - Sun from 09:00 to 14:00

Categories:

museums, monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Monument FCM


 • Address : Orce Nikolov 116
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7498 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Monument Fallen soldiers from NOB


 • Address : Gradski grobishta Butel
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7497 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Monument Gemidzii


 • Address : Ploshtad Makedonija
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7499 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Monument Infinite circulation


 • Address : Kej 13-ti Noemvri
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7500 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Monument Majkino skrsheno kriloCategories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Monument Peace symphony


 • Address : Dom na gradezhnici
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7499 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Monument Strenght, Glory and VictoryCategories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Monument Sv.Kliment Ohridski


 • Address : bul.Sv.Kliment Ohridski
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7499 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Monument Tatkovinata kopnez na progonetiteCategories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Monument The Liberators of Skopje


 • Address : pred Vlada na RM
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7499 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Monument Voin na konj - fontana


 • Address : Ploshtad Makedonija
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7499 км

Споменикот Воин на коњ се наоѓа на плоштадот Македонија, во Скопје. Споменикот е поставен по повод дваесет години од прогласувањето на независноста на Република Македонија.

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Monument Voin so pridruzni elementi


 • Address : Ploshtad Karposhovo vostanie
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7499 км

Спомен обележјето е поставено на потегот на плоштадот Карпошово востание (пред објектот на Mинистерството за транспорт и врски), и е дел од програмата на општина Центар за одбележување на значајни личности и настани преку подигнување на спомен обележја усвоена од 2007/2008 година. 

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Monument of Nevena Georgievska DunjaCategories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Monument of Pero Nakov and Panche PeshevCategories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Monument of the Defenders (Branitellite)Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Извршниот директор на Tesla, Илон Маск, на X објави дека мнозинството од акционерите на компанијата го поддржуваат исполнувањето на спогодбата од 55,8 ...
сите 24 | | | веќе видена

Што се случува со цената на акцијата на Комерцијална банка. Иако е факт дека цената на таа хартија од вредност и од порано постојано оди нагоре, и е убедливо ...
сите 10 | | | веќе видена

Само една недела не дели од календарското влегување во лето, а веќе на почетокот на јуни влеговме во метеолошкото лето. Но, наместо сончеви топли денови, има ...
сите 28 | | | веќе видена
 

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel