Металтерм

ПаркингРаботиме 6 дена во неделатаКлиматизираноДостава

  • Адреса: Фјодор Достоевски 72
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7494 км

  • Телефон 2: 02 2038353
  • Факс: 02 2048057
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00
    Саб од 08:30 до 12:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1684494925_21.jpg?t=true&w=300&h=300


Металтерм е компанија чија основна дејност е увоз и трговија во 6 основни области: опрема за греење, климатизација, опрема за водовод, индустриски инсталации, нерѓосувачки челици – прохром, ISOVER минерална волна.

Во областа климатизација работиме со брендовите:
• Nordstar - Клими инвертери
• Samsung - Топлински пумпи

Металтерм е основана 1999 година. Во текот на овие години имаме воспоставено сопствена логистичка мрежа од магацини и транспорт во 3 градови во Македонија. Со седиште во Скопје на површина од 4.000 м2, подружница Охрид и подружница Прилеп. Имаме предност со оглед на нашата поставеност да држиме магацинска достапност на голем дел од производите, а за останатите грантираме брзи и куси рокови на испорака.

Тим
Во фирмата работат 17 вработени. Тимот е составен од високо стручни инженери и други професионални лица кои овозможуваат континуирана комуникација со клиентите со цел ефективно и ефикасно да им одговориме на нивните потреби како и да ги информираме околу сите новитети кои се случуваат на пазарот. Нашата цел е долгорочно да ги развиваме нашите знаења и вештини. Имаме воспоставено добри деловни односи на пазарот, каде што одржавме добра продажна позиција со висок квалитет на производите од нашите партнери. Нашиот тим има стекнато повеќегодишно комерцијално искуство заедно со голем број на професионални способности, како и добра соработка со клиентите и нивна поддршка во изборот на најповолно техничко и економско решение.

Добавувачи
Металтерм ДОО работи со големи и коректни партнери, главно од Западна Европа. Имаме стекнато доверба од околу 100на производители да ги диструбиураме нивните производи низ Македонија. Сите производи се придружени со сертификати и декларации кои гарантираат квалитет и безопасност за употреба во инсталациите.

Нашето главно правило е да одржуваме близок контакт со нашите клиенти се со цел да ги задоволиме нивните потреби, врз основа на сигурност и меѓусебна доверба. Нашата основна цел е континуирано подобрување на квалитетот на услугите на клиентите и обезбедување на производи со висок квалитет и стандарди како и проширување на асортиманот преку нови добавувачи.

Нашето мото е ЗАДОВОЛЕН КУПУВАЧ = ДОБРА УСЛУГА + ДОБРА ЦЕНA


Скопје – Главна канцеларија и магацин
Адреса: ул.Фјодор Достоевски 72, 1000 Скопје
Тел. +389 2/2036-322, +389 2/2038-353,
комерција (локал 105, 106, 108, 117), набавка (локал 103)
Факс +389 2/2048-057
Е-маил: metalterm@t-home.mk
Моб. +389 75/404-754, 75/404-755, 76/462-493, 76/351-691, 76/289-588

Охрид – Магацин
Адреса: Железничка 202, Охрид
Тел. +389 46/256-103
Факс +389 46/256-103
Моб. +389 75/423-413
Е-маил metalterm@t-home.mk
Лице за контакт: Климент Котушески

Прилеп – Магацин
Адреса: Р.Секирчев бр.18, Прилеп
Тел. +389 48/480-404
Факс +389 48/480-404
Моб. +389 75/683-612
Е-маил metalterm@t-home.mk
Лице за контакт: Јулиана Овезоска
повеќе
5%заштеда
Цена со ДДВ:36.330 ден.34.500 ден.

Nordstar CS-51V 3А18kBTU


Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи