Металтерм

ПаркингРаботиме 6 дена во неделатаКлиматизираноДостава

  • Адреса: Фјодор Достоевски 72
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7494 км

  • Телефон 2: 02 2038353
  • Факс: 02 2048057
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00
    Саб од 08:30 до 12:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1684494925_21.jpg?t=true&w=300&h=300


Основање и дејност
Металтерм ДОО Скопје е основана 1999 година во Скопје, со што станува членка од корпорацијата на Балканот која се состои од повеќе фирми распространети во повеќе држави (Грција, Романија, Србија, Бугарија... итн) успешно трае и се развива околу 25 години.
Основната дејност е увоз и трговија на 7 основни дејности: Oпрема за греење, Климатизација, Фотоволтаици, Водовод, Индустриски инсталации, Нерѓосувачки материјали и Исовер минерална волна.

Тим
Во Металтерм има вкупно вработени 33 лица. Тимот е составен од високо стручни инженери и други професионални лица кои овозможуваат континуирана комуникација со клиентите со цел ефективно и ефикасно да им одговориме на нивните потреби како и да ги информираме околу сите новитети кои се случуваат на пазарот. Нашата цел е долгорочно да ги развиваме нашите знаења и вештини. Имаме воспоставено добри деловни односи на пазарот, каде што одржавме добра продажна позиција со висок квалитет на производите од нашите партнери. Нашиот тим има стекнато повеќегодишно комерцијално искуство заедно со голем број на професионални способности, како и добра соработка со клиентите и нивна поддршка во изборот на најповолно техничко и економско решение. Металтерм е доказ дека луѓето се сакаат почитуваат, соработувааат, заедно постигнуваат успеси, заедно дишат и живеат без разлика на границите националностите и сите непријатности со кои за жал сме оптеретени на Балканот.

Развиток
Во 2004 год се отвара Подружница Металтерм - Охрид на простор од 450м2 . Во 2013 година се отвара Подружница Металтерм-Прилеп на простор од 450м2 . Од 2017 година Металтерм Скопје веќе е на нова локација Ул.Фјодор Достоевски бр.72 Скопје, лоциран на простор од 4.600м2 . Во 2019 година се отвара и Металтерм – Сервис .Во 2023 година се отвара и Подружница Металтерм Куманово на 400м2. Бројот на возила со кои располага денес Металтерм е вкупно 12 со кој возен парк се опслужуваат сите клиенти на целата територија на Македонија.

Добавувачи
Металтерм ДОО работи со големи и коректни партнери, главно од Западна Европа. Имаме стекнато доверба од околу 100на производители да ги диструбиураме нивните производи низ Македонија. Сите производи се придружени со сертификати и декларации кои гарантираат квалитет и безопасност за употреба во инсталациите.

Цел
Нашето главно правило е да одржуваме близок контакт со нашите клиенти се со цел да ги задоволиме нивните потреби, врз основа на сигурност и меѓусебна доверба. Нашата основна цел е континуирано подобрување на квалитетот на услугите на клиентите и обезбедување на производи со висок квалитет и стандарди како и проширување на асортиманот преку нови добавувачи.

Мото
Нашето мото е ЗАДОВОЛЕН КУПУВАЧ = ДОБРА УСЛУГА + ДОБРА ЦЕНA

Скопје – Главна канцеларија и магацин
Адреса: ул.Фјодор Достоевски 72, 1000 Скопје
Тел. +389 2/2036-322, +389 2/2038-353,
комерција (локал 105, 106, 108, 117), набавка (локал 103)
Факс +389 2/2048-057
Е-маил: metalterm@t.mk
Моб. +389 75/404-754, 75/404-755, 76/462-493, 76/351-691, 76/289-588

Охрид – Магацин
Адреса: Железничка 202, Охрид
Тел. +389 46/256-103
Факс +389 46/256-103
Моб. +389 75/423-413
Е-маил metalterm@t.mk

Прилеп – Магацин
Адреса: Р.Секирчев бр.18, Прилеп
Тел. +389 48/480-404
Факс +389 48/480-404
Моб. +389 75/683-612
Е-маил metalterm@t.mk

Куманово – Магацин
Адреса: Ул.520 бр.23, Куманово
Тел. +389 031/425-112
Моб. +389 75/782-281
Е-маил metalterm@t.mk
повеќе

Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи