Кардиомедика Србиновски


  • Адреса: бул.Партизански Одреди 97/2
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7497 км
  • Локација: спроти Лептокарија


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1636030360_18.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

КАРДИОМЕДИКА-СРБИНОВСКИ со својот високо стручен и едуциран кадар, со долгогодишно искуство во кардиологијата и со современа опрема врши: превенција, откривање, дијагностика и лекување на пациенти со кардиоваскуларни болести. Соодветни совети и лекување може да се добијат и од областа на интерната и општата медицина.Ординацијата соработува со патофизиолог.

Тимот на КАРДИОМЕДИКА СРБИНОВСКИ прави проценка на:

• коронарна артериска болест
• кардиопатии
• вродени и стекнати срцеви мани
• срцева слабост
• артериска хипертензија
• срцеви аритмии
• синкопални состојби
• поставување индикации за инвазивна дијагностика и хируршко лекување,
како I водење на пациенти после интервентна проицедува и хируршка
интервенција
• одредување на коронарен ризик профил и совети за исхрана
• откривање на болести од интерната медицина, соодветни совети, препораки
• систематски прегледи и проценка на работна способност за работа и учење во странство

КАРДИОМЕДИКА-СРБИНОВСКИ е основана од доајенот на македонската кардиологија, Проф. Д-р Лазар Србиновски, долгогодишен редовен професор при Медицинскиот факултет-Скопје и долгогодишен Директор на Универзитетската Клиника за кардиологија во Скопје. Своите стекнатите искуства од областа на кардиологијата и интерната медицина во лекувањето на големиот број болни ги пренесе на тимот на институцијата.
Денес тимот во КАРДИОМЕДИКА е во контакт со Проф. Др.Елизабета Србиновска Костовска, вработана на Универзитетската клиника за кардиологија, Шеф на ехолабараторијата и професор по интерна медицина на Медицинскиот факултет во Скопје. Проф. Елизабета Србиновска Костовска е консултант во Институцијата.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи