Гостилница ДМ

ПаркингДостапен интернетWi-Fi ЗонаРаботиме 7 дена во неделатаКлиматизирано

  • Адреса: Орце Николов 136
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7498 км
  • Локација: Во Дебар маало, до СИЗ-от до Ројал Бургер

  • Телефон 2: 02 3110262
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 00:00
    Саб - Нед од 12:00 до 00:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1555411255_04.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

ДМ
Гостилницата "ДМ" на своите гости им нуди одлична и вкусна храна, комбинирана со брза и љубезна услуга веќе десетина години наназад. И, низ тие години, од скромно место за оброк прерасна во една од најпознатите скопски гостилници за дружење.

Нашите гости, од кои голем дел се редовни во нашиот ресторан, се од најразлични профили. На масите во "ДМ" седат студенти, бизнисмени, политичари, дипломати и лица од јавниот живот. Но, што работат нашите гости и каква функција имаат за нас е најмалку важно, секој што ќе не посети ќе може да ужива во добрата македонска кујна и љубезната услуга на нашиот персонал.

Приготвуваме најразлични јадења од македонска кујна, со акцент на јадењата на скара. Но, како наш специјалитет би ги издвоиле пилешкото и свинското месо исечкани на парчиња со зачини и испечени на скара, потоа плескавицата, раженчето, колбасот...

За разлика од многу други ресторани, во "ДМ" не настапуваат музички групи. Музиката не ни е приоритет, бидејќи сметаме дека луѓето кои доаѓаат знаат дека "ДМ" е место за муабет во пријатна, мирна атмосфера, во комбинација со одлично јадење.

Разните гласови, пријателски разговори, по некоја гласна насмевка се музиката во нашата гостилница...
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи