Еврохем-Кристи

Wi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: бул.Партизански Одреди 62 лок.3
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7497 км

  • Телефон 2: 02 3222143
  • Факс: 02 3222143
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1703601685_21.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Еврохем-Кристи е компанија специјализирана за производство и продажба на лични заштитни средства. Располагаме со повеќе од 200 типови на ракавици за најразлични намени, заштитни чевли, заштита на глава, очи и дишните патишта, работна облека итн.

Покрај програмата на ХТЗ опрема, вршиме производство и трговија со хемиски производи за повеќе индустрии (прехрамбена, производство на бои и лакови, пластика, адитиви за градежништво, хартија, козметика итн.)

Компанијата Еврохем е основана 1991 година и основна дејност е производство и трговија со хемија и хемиски производи. Од 2001 година стануваме генерални застапници на Marigold Industrial подоцна Comasec-Marigold, водечка компанија во светот, специјализирана за производство на заштитни ракавици. Во 2009 година ја основавме компанијата Еврохем-Кристи.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи