Е.М.Д. Аце-Автоклима

ПаркингРаботиме 6 дена во неделатаWi-Fi ЗонаКлиматизираноПлаќање со кредитни картички

  • Адреса: бул.3-та Македонска Бригада 74-а реон 72
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7502 км
  • Локација: Позади Американ Колеџ

  • Телефон 2: 070 204491
  • Факс: 02 2400401
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00
    Саб од 08:00 до 14:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/9b1fc44bb70b047341492795308cbec0.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Е.М.С. Аце-Автоклима е електро механичарски сервис кој се занимава со набавка, сервис и инсталација на климатизери за автомобили.

Производи:
• Ладилници
• Надградба на возила-фригоблокови
• Возила за превоз на кучиња
• Возила за потребите на погребални служби
• Возила за потреби на казнено поправни домови
• Возила за пренос на стакло
• Возила за итна медицинска помош и амбулантски возила
• Возила за превоз на запаливи средства – АДР возила
• Возила – подвижна канцаларија
• Репортажни возила

Електро механичарскиот сервис А.Ц.Е. е основан 13.04.1987 година. Со клима уреди за автомобили почна да работи од 1993 година воглавно набавка на клима уреди, монтажа и воедно сервисирање на веќе вградени клима уреди. Клима уредите се од познатата италијанска фирма DIAVIA. Како нивни авторизиран сервисер и дистрибутер со стекнати сертификати за работа Е.М.С.-А.Ц.Е. е една од најголемите потрошувачи на клима уреди на Балканот на италијанската фирма DIAVIA.

Од 2006 година Е.М.С.-А.Ц.Е. почнува со дополнителна дејност односно изработка на возила според потребите на потрошувачите. Е.М.С.-А.Ц.Е. во август 2012 година склучува договор со германската фирма WEBASTO и воедно станува авторизиран сервисер идистрибутер на WEBASTO за македонскиот пазар. Договорот со WEBASTO ни овозможува набавка, монтажа и сервисирање на грејните тела од истата програма.

Сите возила се произведуваат според стандардите на Р. Македонија кои воедно можат да се тестираат според намената на возилото.
повеќе

Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи