Електродистрибуција (ЕВН) информации и пријава на дефекти


 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7499 км


  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1446121907_23.jpg?t=true&w=300&h=300


  Слика од локација

  Фото и видео галерија

  ЕВН АД Скопје е енергетска компанија која на македонскиот пазар е активна од 2006 година. Дел е од ЕВН АГ Групацијата, водечки европски бренд за услуги во доменот на енергијата и животната средина. ЕВН во изминатите години инвестираше над 360 милиони евра во подобрување на севкупниот квалитет на дистрибуцијата и снабдувањето со електрична енергија, како и корисничките услуги.

  ЕВН сега претставува поголемо семејство компании кои ги обединуваат истите вредности за врвна корисничка услуга и оддржливост во секој поглед.

  Електродистрибуција управува со дистрибутивната мрежа и со тоа ја извршува дејноста дистрибуција на електрична енергија. Со цел обезбедување на стабилно снабдување на корисниците со електрична енергија, низа мерки. ежурни екипи за отстранување на дефекти и дејствуваат брзо и ефективно континуирано се инвестира во унапредување на квалитетот на мрежата и намалување на загубите.

  ЕВН е неразделен дел од македонското општество и активно се залага за економскиот, социјалниот и еколошкиот напредок на земјата. Како општествено одговорна компанија, посебно внимание обрнуваме на што ја штитат животната средина, бидејќи тоа е единствениот начин да се обезбеди одржлив долгорочен успех. Во таа насока се и нашите напори да ги следиме светските трендови поврзани со обновливите извори на енергија развојот на технологијата во оваа област.
  повеќе
  Слика од локација
  Мапа

  Логирај се на Златна Книга

  Корисничко имеЛозинка  Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи