Даути Транспортшпед

Паркинг

  • Адреса: ул.1723, с.Сарај 20
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7491 км
  • Локација: После мостот Сарај десно, по течението на Вардар

  • Факс: 02 2520241
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1427205632_95.jpg?t=true&w=300&h=300


Даути Транспортшпед е компанија чија основна дејност е организација на меѓународен транспорт на стоки во друмски сообраќај.

Даути Транспортшпед нуди голем опсег на услуги како во областа на транспортот така и во областа на шпедицијата. Oсновните видови на услуги што ги нудиме на нашите клиенти како што впрочем кажува и нашето име се:
• Организирање на меѓународен превоз на стоки и услуги во друмскиот сообраќај
• Шпедиција и шпедициски услуги

Компанијата е основана во 2003 год. и располага со возен парк од 47 современи товарни возила со кои организира поединечен и збирен транспорт од Македонија, Албанија, Италија, Косово до сите Европски земји и обратно. На нашите клиенти им овозможуваме навремено и квалитетно извршување на услугата, оптимизирање на транспортни трошоци, како и информација за статусот на пратките во секој момент.

Нашата локална канцеларија врши организација на камионски транспорт, во рок од 3 часа, од Македонија кон Европа и пошироко и обратно, користејки високо квалитетни транспортни средства во сопственост на компанијата. Исто така, со цел да излеземе во пресрет на вашите потреби, вршиме и организација на посреднички транспорт.

Што се однесува до вториот тип на услуги ДАУТИ ТРАНСПОРТШПЕД организира увозно и извозно царинење, транзит, реекспорт.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи