Брусник

ПаркингДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Довлеџик б.б.
  • Место: Битола
  • Оддалеченст: ≈7551 км
  • Локација: Индустриска зона Довлеџик

  • Телефон 2: 070 207599
  • Факс: 047 230893
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 20:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1474274265_26.gif?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Брусник е компанија која нуди вистинско решение за Вашиот кров, изработка и монтажа на високо квалитетен лим.

Ви нудиме:
• Трапезен лим
• Рамен пластифициран лим
• Поцинкован лим
• Лим герамида
• Безконечни олуци
• Калкани
• Долии
• Снегобрани од поцинкована лента
• Снегобрани од пластифициран лим
• Машинско ребровање на лим
• Апкановање до 8 м.

Фирмата Брусник е основана во 1969 год. како мал лимарски дуќан во старата Битолска чаршија со основна дејност производство на олуци и бории за домаќинствата. Во 2002 год. прераснува во современа фабрика за производство на трапезен лим. Фирмата е опремена со најсовремена опрема за производство на профилиран лим, како и додатоци за кровни лимени конструкции кои дополнително го подобруваат квалитетот на кровот. Олуци, калкани долии, како и снегобранови од поцинкована лента и снегобранови од пластифициран лим.

Компанијата поседува ISO 9001 сертификат за квалитетот на производите и материјалите кои се користат во изработка на кровните конструкции.

Нашата екипираност овозможува брза и ефикасна монтажа на кровната конструкција.

повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи