Биотек Лабораторија Центар


  • Адреса: Васил Ѓоргов 12
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7499 км

  • Телефон 2: 078 394829
  • Работно време: Пон - Пет од 07:30 до 20:00
    Саб - Нед од 08:00 до 14:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1686228835_31.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

БИOTEK лабораторијата претставува прва специјалистичка лабораторија направена по водечки светски стандарди и опремена со најсовремени медицински апарати од најголемите светски производители на медицинска опрема.

Нудиме широка палета на анализи:
- Биохемиска Лабораторија
- Микробиолошка Лабораторија
- Молекуларно - Генетска Лабораторија

Опремата и реагенсите се од врвни светски брендови како: Beckman Coulter, BioMerieux, MEDIWISS. БИOTEK лабораторија нуди комплетна клиничка анализа со најсовремена технологија, мониторирана и сертифицирана во Англија на месечно ниво.
Врвната технологија дава брзи и прецизни резултати, a високо стручниот кадар е гаранција за грижата на здравјето на секој пациент.

Со 20 годишно искуство на БИОТЕК во работа со врвни светски производители во областа на биохемија, имунологија, микробиологија и молекуларна биологија, решивме да инвестираме во лабораторија во која најдобрите производи во овиe области ќе бидат достапни за секој пациент. Со инвестирање во една ваква лабораторија која пред се има најсовремена опрема и врвни но и одличен медицински кадар, сакаме да придонесеме максимално кон подобрување на здравјето на луѓето преку брза и прецизна анализа која ја нудат овие апарати и која ќе биде на месечно ниво мониторирана во Англија. Со инвестирање на комплетно автоматски методи и контроли ќе бидеме во чекор cо највисоките лабораториски европски стандарди. Истовремено, по европски модел, во нашата лабораторија се одржуваат и едукациски работилници за нашите клиенти од Македонија, изјави г-ѓа Анкица Синадинова – Базерко.


Биотек Лабораторија се наоѓа повеќе локации во Скопје.

Биотек Лабораторија-Центар/ Капиштец
Адреса: Васил Ѓоргов 12
тел. број 078/394-829 и 025300898
Работно време: Пон - Пет од 07:30 до 20:00 • Саб од 08:00 до 14:00
Недела и празници од 08:00 до 14:00

Биотек лабораторија –Кисела Вода
Адреса -Христо Татарчев (Сава Ковачевиќ) 43-Б
тел. број 078/243-429 и 022771020
Работно време Пон - Пет од 07:30 до 20:00 • Саб од 08:00 до 14:00

Биотек лабораторија – Аминта- Центар
Адреса - Аминта III (Ленинова) 44
тел. број 078/492-294 и 023112464
Работно време Пон - Пет од 07:30 до 16:00 • Саб од 08:00 до 14:00

Биотек лабораторија – Ѓорче Петров
Адреса - Македонска Војска (Црвена Армија) 20
тел. број 076/431-431 025300625
Работно време Пон - Пет од 07:30 до 20:00 • Саб од 08:00 до 14:00

Биотек генетска лабораторија –Аеродром
Адреса - Фрањо Клуз 14
тел. број 076/234-366 025119669
Работно време Пон - Пет од 07:30 до 20:00 • Саб од 08:00 до 14:00

Биотек-Поликлиника
Адреса: Народен Фронт 5
тел. број 077/888-883 026157755

повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи