Биофарм

ПаркингДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Христијан Карпош 31
  • Место: Штип
  • Оддалеченст: ≈7568 км

  • Телефон 2: 078 311222
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 20:30
    Саб од 08:00 до 20:00
    Нед од 08:00 до 14:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1559040258_98.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Биофарм е компанија која од секогаш работи врз основа на истите принципи на кои денес веруваме: квалитетни, билни производи за поздрав и поприроден начин на живот.

Мисија

• Нудиме висококвалитетен производ и конкурентна цена на нашите потрошувачи
• Во постојан контакт со нашите потрошувачи обидувајќи се да ги задоволиме нивните потреби на најефикасен можен начин
• Го обезбедеуваме вистинскиот производ во вистинско време и на вистинското место

Политика за квалитет

Основната цел на Биофарм е задоволството на клиентите и континуирано подобрување на системот за управување со квалитет, безбедноста на храната и животната средина.

Предуслови за постигнување на оваа цел се континуираното следење на добавувачите и континуирано подобрување на квалитетот и здравјето на исхраната, исхрана и козметички производи. Воведување и одржување на HACCP системот Биофарм ќе обезбеди правила за јавна здравствена пракса и постојано ќе ги подобруваат хигиенските услови за производство и складирање на производи и ќе ја подобри обуката за човечки ресурси, додека ефикасно и еколошки прифатливо користење на материјалните ресурси со цел да се развие компанија и да се оствари профит.

Креирање на безбедна средина и спроведување на Биофарм ќе се спроведува со цел задоволување на вработените. Креирањето на квалитетен производ и здрав производ е резултат на работата на сите вработени. Секој вработен е индивидуално одговорен за извршување на своите работни задачи и учество во континуирано подобрување и намалување на влијанието врз животната средина во согласност со законските и внатрешните прописи.

Заштита на животната средина

Една од основните цели на Биофарм е безбедноста на животната средина. Со воведување и одржување на HACCP системот Биофарм ќе обезбеди правила за јавна здравствена пракса и постојано ќе ги подобруваат хигиенските услови за производство и складирање на производи и ќе ја подобрат обуката за човечки ресурси, додека ефикасно и еколошки прифатливо користење на материјалните ресурси со цел да се развие компанија и да се оствари профит. Секој вработен е индивидуално одговорен за извршување на своите работни задачи и учество во континуирано подобрување и намалување на влијанието врз животната средина во согласност со законските и внатрешните прописи.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи