Аресе солушнс

Достапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Иван Козаров 27
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7501 км
  • Локација: по Стара рампа (кај Чешма)

  • Телефон 2: 078 577527
  • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 17:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/f79ab25f7720e69bc7b8773cfd8c5c2e.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Од основањето во 2009 година, АРЕСЕ Солушнс нуди Алтернативни Регенеративни Ефикасни Соларни Енергетски Решенија. Специјализирани сме за дизајн, имплементација и одржување на решенија засновани на користење на обновливите извори на енергија.

Посветуваме големо внимание на истражување и развој преку континуирано едуцирање и усовршување следејќи ги современите текови и трендови во областа на искористување на потенцијалот на обновливите извори на енергија. Нудиме производи од реномирани светски производители на опрема, со висок квалитет, конкурентни цени во комбинација со врвна и професионална услуга.

Услуги:
• Анализа на барања
• Изработка на предлог решенија со анализа на исплатливост на инвестиција
• Подготовка на проектна документација
• Помош во наоѓање на извори на финансирање
• Набавка на опрема и инсталција
• Изведба на решенија по принцип 'клуч-на-рака'
• Корекции на веќе изведени системски решенија од други изведувачи
• Сервисирање на опрема

Производи:
• Фотонапонски централи по принцип “клуч-на-рака”
• Мрежно поврзани фотонапонски системи
• Островски или автономни (off-grid) фотонапонски системи
• FRONIUS – мрежни инвертори
• Victron Energy – опрема за off-grid системи
• Инфрацрвени грејни тела и термостати
• Фотонапонски панели од ЕУ потекло
• PWM и MPPT контролери за фотонапонски системи
• PURE SINE WAVE инвертори за островски системи
• Акумулаторски батерии за складирање на енергија
• Ветерни генератори за производство на електрична енергија
• Преносни (мобилни) фотонапонски системи
• Соларни пумпи за водоснабдување
• Фотонапонски системи за производство на топла вода
• ЛЕД расвета
• Алуминиумски или поцинкувани конструкции за фотонапонски системи

Нашиот професионален однос, врвна услуга, висок квалитет, конкурентни цени и севкупна вредност се причина повеќе за лојалноста на нашите клиенти.
Име на кое можете да му верувате!
повеќе

Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи