Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Skopje
 • Ohrid
Повеќе филтриПомалку филтри

Archaelogical sites по градови

Bitola Ohrid Skopje Veles

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Archaelogical sites

Skupi/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Aqueduct/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Kale Fortress/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Kurshumli an


 • Address : Atanas Babata b.b.
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7499 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Suli An


 • Address : Bozhidar Adzhija b.b.
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7499 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Kapan An/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Tumba Madzari/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Samoilova tvrdina/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Sinan Celebi Tomb/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

NU Institute and Museum-Ohrid


 • Address : Boro Shain 10
 • Place: Ohrid
 • Distance: ≈7513 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 16:30

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Tauresium/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Bay of the Bones Plocha Michov Grad/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Heraklea Lihnestis


 • Address : Heraklea, do ZOO
 • Place: Bitola
 • Distance: ≈7557 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Stobi


 • Address : Arheoloshki lokalitet Stobi s.Gradsko
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7560 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Време зa читање: 2 минути На покана на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) и Централната банка на Франција , гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска учествуваше ...
сите 6 | | | веќе видена

Добивката на Македонската берза за хартии од вредност лани е 6 пати помала во споредба со 2022 година. Добивката на берзата е двапати пониска од годишната ...
сите 20 | | | веќе видена

Владата на Србија донесе одлука за усогласување на акцизите со годишниот индекс на потрошувачки цени во 2023 година, објавиjа медиумите од соседството ...
сите 25 | | | веќе видена

Познат хрватски трговски ланец е прогласен за виновен и казнет поради продажба на храна штетна по здравјето на луѓето. Во овонеделната пресуда во која се вели ...
| | веќе видена

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel