St.Spas (Sv.Spas)

Wi-Fi ZoneAirconditioned

  • Address : Makarije Frchkovski 8
  • Place: Skopje
  • Distance: ≈7499 км

  • Working Hours: Tue - Fri from 09:00 to 17:00
    Sat - Sun from 09:00 to 13:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png


Photo & Video Galery

Црквата Св. Спас е еден од најзначајните споменици на културата во Скопје. Црквата е споменик на културата, заштитен со закон, а во нејзе се врши богослужба и верски обреди само за нејзиниот патронен празник Спасовден.

Во дворот се влегува низ тешката и опкована дабова порта и во него доминира едноставниот камен саркофаг во кого се сместени посмртните остатоци на големиот македонски револуционер и борец за слобода - Гоце Делчев.

Таа се наоѓа источно од тврдината Кале.
more
Map

Неизвесно е што ќе се случува со каматните стапки. Ако Европската централна банка почне да ја намалува каматната стапка тоа ќе има ефект и кај нас, меѓутоа ...
сите 68 | | | веќе видена

Веќе е кажано дека масерите во странство можат да заработат и до 7.000 евра месечно. Сепак, масажата на плажа носи и до 15.000 евра по сезона, што на многумина ...
сите 14 | | | веќе видена

Бизнис-климата во земјата е добра или многу добра, но има тренд на благо намалување на планираните инвестиции, а една од причините за тоа е недостигот на ...
сите 36 | | | веќе видена

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel