Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Veles
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Monuments in Veles

Alekso Demnievski Baumen


 • Address : 11-ti Oktomvri b.b.
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7540 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Dame Gruev


 • Address : Aleksandar Makedonski (Marshal Tito), s.Gradsko b.b.
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7561 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

GemidziiCategories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Gradski saat


 • Address : 8-mi Septemvri (Marshal Tito)
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7541 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Kocho Racin


 • Address : Centar na gradot
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7541 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Konanik


 • Address : 8-mi Septemvri (Marshal Tito) b.b.
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7541 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Krste Petkov Misirkov


 • Address : Aleksandar Makedonski (Marshal Tito), s.Gradsko 70
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7561 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Naroden Heroj Dimce Mircev


 • Address : Todor Hristov Oficercheto (Naroden Front) 1
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7540 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Panko Brashnar


 • Address : Blagoj Gjorev b.b.
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7540 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Spomen kosturnica


 • Address : na vlez vo gradot
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7541 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Spomen kukja na Jordan Hadzi-Konstantinov DzinotCategories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Spomen kukja na Kocho Racin


 • Address : Arhiepiskop Mihail (Vladimir Nazor)
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7541 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Spomen kukja na Vasil Glavinov


 • Address : Vasil Glavinov 77
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7540 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Veleshki ilindenci


 • Address : Centar na gradot
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7541 км

Categories:

monuments

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Од јули во Грција ќе се работи 6 шест дена во неделата за одредени индустрии и производствени капацитети, како и бизниси кои работат 24/7. Со посебен закон на ...
сите 10 | | | веќе видена

РКЕ донесе нова одлука за цената на горивата од полноќ. Цената на бензините и дизелот остануваат исти, додека пак мазутот поскапува за 1,2 денари. Моторен ...
сите 47 | | | веќе видена

Во Антверпен на 17-тото издание на конгресот на Eurochambres од 12-14 јуни ,беше присутна делегација на Сојуз на стопански комори на Македонија предводена од ...
сите 7 | | | веќе видена

Од дивиденди и од тргување со акции „Раде Кончар Апаратна техника“ лани остварил приход од 570.000 евра што е повеќе од 70% од целиот приход на друштвото лани. ...
сите 14 | | | веќе видена

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel