Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Skopje
 • Bitola
 • Prilep
 • Struga
 • Strumica
 • Ohrid
 • Vinica
 • Kavadarci
 • Kumanovo
 • Kicevo
 • Tetovo
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Make-up artists
 • Beauty salons (hairdresser & hair care)
 • Beauty salons
 • Manicure & pedicure
 • Beauty salons
 • Make Up Consultants & Studios
 • Massage Salons
 • Cosmetics
 • Sun Beds (Tanning Beds)
 • Saunas
 • Beauty & Health Spas
 • Perfume Shops
 • Fitness Centres, Health Clubs & Gyms
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Make-up artists


Dior


 • Address : 19-ta Brigada 2
 • Place: Stip
 • Distance: ≈7568 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 09:00 to 20:00 • Sat from 09:00 to 17:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Styling Studio Art


 • Address : bul.Makedonija b.b.
 • Place: Kavadarci
 • Distance: ≈7574 км
 • Working Hours: Mon , Thu - Sun from 09:00 to 20:00 • Tue - Wed from 12:00 to 20:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Tesoro Mio-Panceva Meri


 • Address : Resavska 17
 • Place: Kavadarci
 • Distance: ≈7575 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 13:00 to 20:00 • Sat from 13:00 to 17:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Maria


 • Address : Jane Sandanski 19
 • Place: Negotino
 • Distance: ≈7577 км
 • Working Hours: Mon - Sat from 12:00 to 20:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Art Studio/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Nju Vej


 • Address : Brakja Miladinovi 51
 • Place: Vinica
 • Distance: ≈7579 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Studio Biljana


 • Address : s.Oraovica b.b.
 • Place: Radovis
 • Distance: ≈7596 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Beauty Studio Lotus


 • Address : Vera Ciriviri 3
 • Place: Strumica
 • Distance: ≈7617 км
 • Working Hours: Mon - Sat from 10:00 to 20:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Studio Daci


 • Address : Sando Masev 15
 • Place: Strumica
 • Distance: ≈7617 км
 • Working Hours: Mon - Sat from 10:00 to 20:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Blue


 • Address : Panche Peshev 26
 • Place: Strumica
 • Distance: ≈7617 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 11:00 to 19:00 • Sat from 12:00 to 17:00
 • Пауза: Mon - Fri from 16:00 to 17:00

Break: Mon-Fri 13-16h

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Vladimir Shuklev


 • Address : Pitu Guli 24
 • Place: Gevgelija
 • Distance: ≈7627 км
 • Working Hours: Tue - Sat from 12:00 to 20:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Rozita


 • Address : Krushevska 15
 • Place: Bogdanci
 • Distance: ≈7628 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 10:00 to 20:00 • Sat from 17:00 to 20:00
 • Пауза: Mon - Fri from 14:00 to 17:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Estetika Sharm


 • Address : Karaorman 28
 • Place: Struga

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Lidija Percinkova


 • Place: Skopje

Categories:

make-up artists

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Liridona


 • Address : Mara Ugrinova b.b.
 • Place: Gostivar

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Makeup Marija


 • Address : s.Falishe
 • Place: Tetovo

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Noor studio


 • Address : Blagoja Parovikj 74
 • Place: Skopje

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ritual


 • Address : Filip Vtori (Marshal Tito) , s.Krivogashtani 56
 • Place: Prilep

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Studio Anida


 • Address : Blagoja ToskaBllagoja Toska b.b.
 • Place: Tetovo

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Tulay Makeup


 • Address : Petre Rafto b.b.
 • Place: Struga

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Повеќе од 500 децата трчаа на годинешната традиционална детска трка на „Охрид трчат“. Поддршката за оваа масовна спортско-рекреативна манифестација оваа година ...
сите 2 | | | веќе видена

Состојбата може да се подобри со поголеми реформи во образованието од основното образование, кариерното насочување, средното стручно образование и високото ...
сите 13 | | | веќе видена

Еколошките и одржливите карактеристики на комплексот „Гранд Скопје“ претставени пред локални и меѓународни експерти на Конференцијата за недвижности во Скопје ...
сите 17 | | | веќе видена

Европскaта централна банка (ЕЦБ) на последниот априлски состанок одлучи да ги задржи клучните каматни стапки на исто ниво од септември минатата година. Во ...
сите 55 | | | веќе видена

Време зa читање: 5 минути Цените на кафето на светските берзи во средата продолжија да растат како во вторникот и се искачија на највисоко ниво во последните 3 ...
сите 3 | | | веќе видена
 

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel