Kongresen servisen centar

ParkingAir-kondicioner

  • Adresa: Vlladimir Polezhinovski (Ivan Millutinoviq) 22/4
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈7498 км
  • Lokacioni: позади Универзална сала

  • Faksi: 02 3230967
  • Orari i punës: Ha - Pr nga 08:00 deri më 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/d480dc2481e41a3ec5eb2f1dd01c4760.jpg?t=true&w=300&h=300


Me interpretim të Kongresen Servisen Centar, komunikimi bazë gjatë manifestimit tuaj zhvillohet normalisht.

Kemi interpretues kudo në botë që do t'ju ndihmojnë me konferencat tuaja, takimet, seminaret për trajnim, shoqërim zyrtar, procese gjyqësore dhe konferenca telefonike.
Shoqata jonë ofron shërbime për interpretim simultan dhe konsekutiv.
Ne sigurojmë që interpretuesit tanë i flasin pastër dhe rrjedhshëm gjuhët, kanë njohuri në fushën e duhur dhe një përvojë profesionale shumëvjeçare.

*Interpretimi simultan paraqet një detyrë të ndërlikuar që nuk lë hapësirë për asnjë gabim.
Kjo përfshin përdorim të pajisjeve për interpretim, që u mundëson interpretuesve tanë ta përcjellin mesazhin në gjuhën e dëgjuesit me ndihmë të kufjeve, derisa folësi flet në gjuhën tjetër. Ky lloj interpretimi është i përkryer për konferenca, debate në tryezë të rrumbullakët dhe ngjarje ndërkombëtare dhe mundëson një komunikim të pandërprerë ndërmjet personave që nuk flasin të njëjtën gjuhë.

KSC(QSHK), gjithashtu, siguron pajisje për interpretim simultan, përshkrimi i të cilëve është dhënë në pjesën për organizim të manifestimeve.

*Interpretim konskekutiv është metodë ku "dëgjohet para se të flitet", ku biseduesi flet një kohë të shkurtër prej disa minutash.
Pastaj bëhet interpretim i gjuhës. Ky lloj interpretimin është i përshtatshëm për takime "sy më sy", ose në grup më të vogël, prezantime të shkurtra dhe interpretim nëpërmjet telefonit.
më shumë
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj