Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Skopje
 • Stip
 • Strumica
 • Bitola
 • Ohrid
Повеќе филтриПомалку филтри

Christian denominations churches по градови

Bitola Kavadarci Makedonski Brod Ohrid Prilep Skopje Stip Strumica

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Christian denominations churches

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Evangelic Church in Republic of Macedonia (Evangelska crkva vo Republika Makedonija)


 • Address : Franklin Ruzvelt 16
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7498 км
 • Working Hours: Mon - Tue , Wed , Fri - Sat from 09:00 to 16:00 • Thu from 18:30 to 20:00 • Sun from 10:30 to 12:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Christian Adventist Church (Hristijanska Adventisticka crkva)


 • Address : Petar Pop Arsov 25
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7498 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Evangelical - Methodist Church/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Crkva Bozja na RM


 • Address : Vancho Pitosheski 2
 • Place: Ohrid
 • Distance: ≈7514 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Sv.Petka/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Sv.Bogorodica


 • Address : Ilija Igeski-Cvetan 1
 • Place: Makedonski Brod
 • Distance: ≈7516 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Evangelical - Methodist Church (Evangelsko - metodisticka crkva)


 • Address : Kej 9-ti Septemvri 31
 • Place: Prilep
 • Distance: ≈7550 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Evangelska Crkva


 • Address : Stevo Patako 47
 • Place: Bitola
 • Distance: ≈7555 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Sv.Troica


 • Address : s.Gorno Trogjerci
 • Place: Stip
 • Distance: ≈7558 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Sv.Petka/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Talalej (Sv.Talalej)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Sv.Jovan Krstitel/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Sv.Gorgi/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Evangelska crkva


 • Address : Pirinska 35
 • Place: Stip
 • Distance: ≈7567 км
 • Working Hours: Mon - Sat from 09:00 to 20:00 • Sun from 18:00 to 20:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Christian Adventist Church (Hristijanska Adventisticka crkva)


 • Address : Kiril i Metodij 7
 • Place: Kavadarci
 • Distance: ≈7575 км
 • Working Hours: Mon - Thu , Fri , Sun from 08:00 to 10:00 • Sat from 09:00 to 12:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Christian Adventist Church (Hristijansko Adventisticka Crkva)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Siloam


 • Address : Metodija Mitevski Brico 3
 • Place: Strumica
 • Distance: ≈7618 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Сите клиенти кои ќе аплицираат за кредитна картичка од Халкбанк имаат можност да добијат 1.000 или 2.000 денари во вид на бонус поени на својата кредитна ...
сите 25 | | | веќе видена

Европската асоцијација на производители на автомобили (ACEA) го претстави извештајот насловен „Возила на европските патишта“, кој дава преглед на тоа како се ...
сите 29 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути На покана на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) и Централната банка на Франција , гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска учествуваше ...
сите 6 | | | веќе видена

Добивката на Македонската берза за хартии од вредност лани е 6 пати помала во споредба со 2022 година. Добивката на берзата е двапати пониска од годишната ...
сите 20 | | | веќе видена
 

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel