Вера


 • Адреса: М.Т.Гологанов (Иво Лола Рибар) 28
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7499 км
 • Локација: во склоп на поликлиника Идадија
Дејности:

аптеки  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1638443535_65.png?t=true&w=300&h=300


  Пзу Аптеки Вера започнува со работа во 2014 год со отворање на рурална аптека во склоп на Јзу Здравствен Дом Д-Р Русе Бошковски – Ростуше. Една година подоцна Аптеки Вера се прошири со 4 подружници, подвижни аптеки со опремени возила за мобилна продажба на лекови и отц производи во руралните подрачја на Југозападен и Полошки регион , со цел да им се олесни пристапот до потребните лекови и препарати на руралното население. Во 2021 год , Аптеки Вера се прошири со уште една подружница аптека во град Скопје, во склоп на ЈЗУ ПОЛИКЛИНИКА ИДАДИЈА – СКОПЈЕ. Со отворањето на подружницата Аптека Вера Идадија - Скопје се приклучи на PlusPharma концептот кој ги поврзува индивидуалните успешни аптеки, преку кој се подобрува квалитетот на фармацевтските услуги за пациентите и корисниците на услугите во аптеките.

  Нашата мисија :

  Со производи од реномирани пpоизводители, лекови, додатоци во исхрана, бебе програма , и козметички препарати, да им понудиме на пациентите правилна помош и совети за квалитетно здравје и здрав живот.
  Нашата цел е континуиран професионален развој за висок квалитет на услуги за нашите пациенти.
  повеќе
  Мапа

  Логирај се на Златна Книга

  Корисничко имеЛозинка  Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи