Сара Фарм


  • Адреса: М.Т.Гологанов (Иво Лола Рибар) 28
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7499 км
  • Локација: Спроти студентски дом Кузман
Дејности:

аптеки


  • Телефон 2: 078 209379
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 21:00
    Саб од 08:00 до 18:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1672048720_05.jpg?t=true&w=300&h=300


Аптеките САРА ФАРМ нудат голема палета на лекови од домашни и странски произодители. Сме дел од мрежа на здравствени установи - аптеки (издаваме лекови на рецепт од позитивната листа на Фондот за здравствено осигурување).

Нудиме и широка понуда на билни, витамински, хомеопатски производи, козметички и дермокозметички препарати, медицински помагала за домашна употреба, чаеви, лековити билки и додатоци на исхрана, етерични масла, диететски производи, како и средства за професионална нега.

Особено сме горди на програмата за деца и бебиња, во која е опфатено се што им е потребно за нивен правилен и здрав развој.

Нашиот тим од 20 фармацевти секогаш ви стои на располагање.

Посетете не во ашите аптеки:

•Аптека Сарафарм Центар
Контакт телефон:
+389 78 209 379
+389 2 3220 049

•Аптека Сарафарм Драчево
Контакт телефон:
+389 78 209377
+389 2 2792 880

•Аптека Сарафарм Клинички Центар Скопје
Контакт телефон:
+389 78 209 376
+389 2 3113 129

•Аптека Сарафарм Кисела Вода
Контакт телефон:
+389 78 209 378
+389 2 2778 709

•Аптека Сарафарм Аеродром
Контакт телефон: +389 78 209376

Аптеки Сара фарм се дел од групацијата Betty.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи