Përmendore Majkino srkseno krilo


Kategoritë:

përmendore  /sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png


  Foto nga vendndodhja

  Foto dhe video galeri

  Споменикот Мајкино скршено крило е лоциран пред Домот на културата Кочо Рацин и истиот е посветен на 54 загинати старешини и војници во распадот на Југославија во текот на 1991 и 1992 година.

  Овој споменик е дело на уметникот Жарко Башевски, а направен е по иницијатива на воениот инвалид Томе Кипријановски и на Иницијативниот одбор на Здружението на воените инвалиди од 1991/92 година.
  më shumë
  Foto nga vendndodhja
  Mapa

  Народната банка изработи и воведе нова веб-услуга за автоматизирано преземање на податоците од Курсната листа, којашто веќе може да се користи напоредно со ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Сите клиенти кои ќе аплицираат за кредитна картичка од Халкбанк имаат можност да добијат 1.000 или 2.000 денари во вид на бонус поени на својата кредитна ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Заменик претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Одлична дивиденда ќе добијат акционерите на РЖ Техничка контрола. Компанијата која се занимава со физичко-хемиски и металуршки испитувања од областа на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Hyni në Librin e Artë

  Emri i përdoruesitFjalëkalim  Perdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj