Përmendore Fuqi, Lavdi dhe Fitore


Kategoritë:

përmendore  /sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png


  Foto nga vendndodhja

  Foto dhe video galeri

  Споменикот Сила, Слава и Победа, некаде познат и како Споменик на Слободата претставува скулптура посветена на победата над фашизмот.

  Се наоѓа над бездната на тврдината Кале во Скопје, на местото на влезот од Музејот кој се урнал од земјотресот во 1963 година.

  Скулптурата е висока 4 метри е дело на познатиот македонски вајар, Јордан Грабулоски - Грабул.

  Била поставена во 1954 година.
  më shumë
  Foto nga vendndodhja
  Mapa

  Народната банка изработи и воведе нова веб-услуга за автоматизирано преземање на податоците од Курсната листа, којашто веќе може да се користи напоредно со ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Сите клиенти кои ќе аплицираат за кредитна картичка од Халкбанк имаат можност да добијат 1.000 или 2.000 денари во вид на бонус поени на својата кредитна ...
  сите 17 | | | веќе видена

  И покрај фактот дека продажбата на нови автомобили со бензин и дизел ќе биде забранета во Европската унија од 2035 година, продажбата на возила со „нулта ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Hyni në Librin e Artë

  Emri i përdoruesitFjalëkalim  Perdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj