Експертс

ПаркингДостава

  • Адреса: М.Т.Гологанов (Иво Лола Рибар) 149
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7496 км
  • Локација: карши ТЦ Олимпико

  • Факс: 02 3084871
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00
    Саб од 09:00 до 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1641290928_41.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација
ИНДУСТРИСКИ КОМПРЕСОРИ

Индустриски компресори

Завојни маслени компресори изработени по најнова технологија, со цел да им обезбедат на крајните корисници континуирана, економична и сигурна испорака на висококвалитетен компримиран воздух.

Сите компресори се опремени со интелигентни контролери за прецизно работење на компресорот, со што се намалуваат трошоците на работење и одржување.

Индустриски безмаслени компресори

Квалитетот на компримираниот воздух е од клучна важност за многу апликации кадешто дури и најмало количество масло може да доведе до оштетување на производот или опремата за производство.

Безмаслените компресори CompAir се произведуваат во низа категории според потребите на фармацевтската индустрија, прехрамбената индустрија или индустријата за електроника

Мобилни компресори

Кај високо-прецизните градежни проекти, ефикасноста и сигурноста на компресорите е од највисока важност. CompAir нуди широк ранг мобилни компресори со висока репутација во индустријата, заради својот највисок квалитет и сигурност, што ги задоволува барањата на бројни апликации за мобилен компримиран воздух..

Компресори – Champion

Champion нуди широк ранг на решенија за компримиран воздух со различни технологии кои вклучуваат: завојни, клипни, крилни, спирални и мобилни компресори и комплетен ранг на опрема за третман.

Крилни компресори – Hydrovane

Квалитетот на компримиран воздух е клучен за многу апликации каде што дури и најмала количина нафта може да предизвика оштетување на производот или опремата за производство. Без-нафтените компресори CompAir се произведуваат во голем број категории според потребите на фармацевтската индустрија, прехранбената индустрија или електронската индустрија.

Третман на воздух и нитро генератори

Водата е природен елемент кој во амбиентот е присутен како гас. Во текот на постапката на компресија водата се одделува како течност, предизвикувајќи различни дефекти и оштетувања на машините.

Контролери

Compair обезбедува контролери за различен енергетски менаџмент за инсталации од повеќе компресори кои испорачуваат воздух до заеднички систем за дистрибуција.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи