Експертс

ПаркингДостава

  • Адреса: М.Т.Гологанов (Иво Лола Рибар) 149
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7496 км
  • Локација: карши ТЦ Олимпико

  • Факс: 02 3084871
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00
    Саб од 09:00 до 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1641290928_41.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација
Опрема за третман на компримиран воздух CompAir

Водата е природен елемент кој во амбиентот е присутен како гас. Во текот на постапката на компресија водата се одделува како течност, предизвикувајќи различни дефекти и оштетувања на машините.

Квалитетот на компримираниот воздух е од клучна важност за избегнување на застоите во производството поради дефекти на пневматската опрема.

CompAir нуди широк избор на опрема за третман на компримиран воздух.

Филтри за компримиран воздух
Тип CF_G, B+E степен 1mµ / C+F степен 0.01mµ / D степен 0.003mµ

-Механички сепаратор, Тип X_G
-Ладилни сушачи
-Абсорпциони сушачи
-Хибридни сушачи
-Одводи на кондензат
-Сепаратори вода/масло
-Генератори на азот
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи