Ада Фалке

ПаркингРаботиме 6 дена во неделатаПлаќање со кредитни картичкиДостава

  • Адреса: бул.К.Ј.Питу 26 лок.3
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7501 км
  • Локација: населба Мичурин

  • Телефон 2: 02 2464456
  • Факс: 02 2464456
  • Работно време: Пон - Саб од 08:30 до 16:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/b228ceaba25ab659a45842d00f755ce0.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Преносните тоалети се корисни поради неколку причини:

Прво, во градежништвото, ќе заштедите значително на работна сила, а тоа се постигнува со намалување на изгубено време на работникот кој ја напушта работната средина за да користи тоилет кој не ги задоволува стандардите за основна хигиена и се наоѓаат на голема оддалеченост од објектот.

Подвижноста на тоалетите овозможува тие да бидат блиску до работникот и на тој начин штедите време и пари.

Второ, подвижните тоалети можат да обезбедат санитарна инсталација таму каде што мрежа од канализација и вода не се достапни.

Доколку еден објект е обезбеден со чист преносен тоалет тоа ја покажува Вашата желба како сопственик да одговорите на потребите на своите работници.

Работниците не треба да ги доведете во ситуација да бидат креативни сами наоколку да наоѓаат решение за тоалет.

Доколку тоа го дозволите, тогаш исите тие работници се принудени да работат во нехигиенска средина. Отпадот што ќе биде создаден ќе остане долго време откако работата ќе биде завршена и долго по вселувањето на Вашите муштерии во новоизградените домови.

Ако обезбедите чисти мобилни тоалети тоа ќе резултира со повеќе ефикасност во извршувањето на работата на Вашите работници и со подобри услови на работно место.

Исто така, обезбеден тоалет значи намалување на времете кое работникот го троши да оди до и од алтеративните места за вршење на нужда; времето за пауза нема да го троши залудно и ќе биде поспремен да продолжи со своите обврски; ќе ја зголеми хигиената на работната средина и работниците нема да мораат да работат во некомфорни услови.
Еден тоалет најдобро се одржува чист доколку се обезбеди 1 тоалет за 10 работници за 40 часа работа во текот на една недела.
Тоалетот треба да биде поставен во радиус од 30 м од работната средина.

Не заборавајте, чисти тоалети го чуваат здравјето на работниците, нивниот морал и човековото достоинство.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи