Promedika Medikal Centar Dermatologija


 • Adresa: Sv.Kiril i Metodij (M.H.Jasmin) 50 kat 1
 • Vendi: Shkup
 • Distanca: ≈7499 км


  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1688468977_98.png?t=true&w=300&h=300


  Foto nga vendndodhja
  Во Промедика медикал центар е и одделот дерматовенерологија. Овде се извршуваат дерматовенеролошки прегледи, но и ласерски третмани. Ласерските третмани се извршуваат со најновата генерација на Fotona ласерите кои обезбедуваат оптимален клинички исход. Ласер кабинетот располага со 2 типа Fotona ласери и тоа:

  Nd: YAG 1064 nm и
  Er: YAG 2940 nm,
  и како посебен апарат за ладење на кожата.


  Услуги

  - Дерматовенеролошки преглед
  - Консултација
  - Контролен преглед
  - Дермоскопија на една промена
  - Дермоскопија на цело тело
  - Венеролошки преглед / земање брис
  - Брис за Neisseria gonorrhoeae(Synlab)
  - Уретрален брис(Synlab)
  - HPV со генотипизација(PMF)
  - Трихоскопија
  - TwinLight(рејувенација на врат)
  - Smooth eye
  - Smooth eye 2 третмани
  - Ласерски третман за стимулација на раст на коса
  како и мнногу други интервенции.


  Во областа на дерматовенерологијата како врвен специјалист задолжен за вашето здравје е Д-р Ивана Панговска Бошњаковска Спец. по дерматологија.

  За сите дополнителни прашања или закажување на термин, контактирајте не на телефонот 02 3248475.
  më shumë
  Foto nga vendndodhja
  Mapa

  Hyni në Librin e Artë

  Emri i përdoruesitFjalëkalim  Perdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj