Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Veles
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Macedonian eastern orthodox churches in Veles

Povardarska Orthodox Diocese (Povardarska Pravoslavna Eparhija)


 • Address : Gjore Organdzhiev b.b.
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7541 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Gjorgjija (Sv. Gjorgjija)


 • Address : Gradsko pazarishte
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7562 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Joan the Babtist (Sv. Jovan Krstitel)


 • Address : Blagoj Gjorev b.b.
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7540 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Pantelejmon (Sv.Pantelejmon)


 • Address : Kiril i Metodij 66
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7541 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Virgin (Sveta Bogorodica)


 • Address : Prohor Pchinski 13
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7542 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Sv.Jovan


 • Address : Dimko Najdov b.b.
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7542 км
 • Working Hours: Mon - Sun from 07:00 to 15:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Sv.Kiril i Metodij


 • Address : Blagoj Gjorev 40-A
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7540 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Sv.Kozma i Damjan/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Sv.Marija Magdalena


 • Address : Kole Cvetkov 25
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7541 км
 • Working Hours: Mon - Sun from 06:00 to 21:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Sv.Nedela


 • Address : Dimko Najdov b.b.
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7542 км
 • Working Hours: Mon - Sun from 07:00 to 13:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Sv.Petka Rimjanka


 • Address : Dimko Najdov b.b.
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7543 км
 • Working Hours: Mon - Sat from 00:00 to 00:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Sv.Spas


 • Address : Prohor Pchinski b.b.
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7542 км
 • Working Hours: Mon - Sat from 07:00 to 15:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Sveti Nikola-Manastir


 • Address : Dimko Najdov b.b.
 • Place: Veles
 • Distance: ≈7542 км
 • Working Hours: Wed - Sun from 07:00 to 15:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски рече дека претставници од пекарската индустрија во голем дел зависат од домашното ...
сите 87 | | | веќе видена

Оваа панорамска воздушна фотографија направена на 10 јануари 2023 година покажува поглед на областа Луџиазуи во пилотската слободна трговска зона во Кина ...
сите 11 | | | веќе видена

Во организација на Сојузот на стопански комори на Македонија денеска во Скопје ќе се држи тркалезна маса на тема „Научени лекции од проектот Greenovet, ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги информираа земјоделците дека денеска Агенцијата за финансиска поддршка ја реализираше исплатата ...
сите 12 | | | веќе видена

Претседателката на Асоцијација за е-трговија на Македонија – АЕТМ, Нина Ангеловска Станков и директорот на Агенција за пошти Сретен Миладиноски, потпишаа ...
сите 11 | | | веќе видена

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel