Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Strumica
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Macedonian eastern orthodox churches in Strumica

Orthodox Church Monastery Veljusa/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Gjorgjija (Sv. Gjorgjija)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.15 Tiveriopol Martyrs (Sv.15 Tiveriopolski macenici)


 • Address : Slavcho Stojmenovski b.b.
 • Place: Strumica
 • Distance: ≈7618 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Anastasij (Sv.Anastasij)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Atanas (Sv.Atanas)


 • Address : s.Bosilovo 45
 • Place: Strumica
 • Distance: ≈7623 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Cyril and Methodius (Sv.Kiril i Metodij)


 • Address : Kiril i Metodij 24
 • Place: Strumica
 • Distance: ≈7617 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Dimitrija (Sv. Dimitrija)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Gorgi (Sv.Gjorgji)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Gorgi (Sv.Gjorgji)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Gorgi (Sv.Gjorgji)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Gorgi (Sv.Gjorgji)


 • Address : Marshal Tito, s.Novo Selo b.b.
 • Place: Strumica
 • Distance: ≈7635 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Ilija (Sv.Ilija)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Ilija (Sv.Ilija)


 • Address : s.Novo Konjarevo, Novo Selo
 • Place: Strumica
 • Distance: ≈7640 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Troica (Sveta Troica)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Virgin (Sveta Bogorodica)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Virgin (Sveta Bogorodica)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Strumica Orthodox Parish (Strumicka Pravoslavna Eparhija)


 • Address : manastir Sv.Leontij-Vodacha 81
 • Place: Strumica
 • Distance: ≈7613 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Vodoca/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Voznesenie/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Од вечерва по полноќ за 2 денари ќе се зголеми цената на дизел горивото и нафтата за домаќинствата, додека цените на бензинот и на мазутот не се менуваат. ...
сите 98 | | | веќе видена

Акционерите на Тесла во четвртокот со големо мнозинство гласаа за 10-годишниот план за плата на Маск, кој компанијата го процени на 44,9 милијарди долари во ...
сите 18 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Основачот на Бреинстер, Петар Ниновски и генералниот директор на „Алкалоид“, Живко Мукаетов, водеа BACK 2 BACK дискусија во рамките ...
сите 24 | | | веќе видена

Велс Фарго изврши серија отпуштања во последните недели по наводите дека некои од неговите вработени лажирале работа на тастатурата за да ја измамат фирмата да ...
сите 18 | | | веќе видена

На 11 јуни 2024 година се одржа редовна седница на ИО за поставеноста на монетарната политика на Народната банка, на која беа разгледани најновите податоци и ...
сите 56 | | | веќе видена

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel