Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Skopje
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Macedonian eastern orthodox churches
 • Monasteries
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Macedonian eastern orthodox churches in Skopje

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

MPC-Archdiocese Sv.Kliment Ohridski


 • Address : bul.Partizanski Odredi 12
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7499 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Macedonian Orthodox Diocese for Europa


 • Address : bul.Partizanski Odredi 12
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7499 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 09:00 to 15:30

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Saint Bogorodica (Sveta Bogorodica)


 • Address : Kej 13-ti Noemvri b.b.
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7500 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Atanasij (Sv. Atanasij)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Gjorgjija (Sv. Gjorgjija)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Gjorgjija (Sv. Gjorgjija)


 • Address : Panche Nedelkovski b.b.
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7499 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Ilija (Sv. Ilija)


 • Address : 23-ti Oktomvri (Vladimir Komarov) b.b.
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7502 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Prophet Ilija (Sv. Prorok Ilija)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Archangel Michael (Sv. Arhangel Mihail)


 • Address : bul.Aleksandar Makedonski (Edvard Kardelj) b.b.
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7501 км
 • Working Hours: Mon - Sun from 06:00 to 19:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Clement of Ohrid


 • Address : bul.Partizanski Odredi 17
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7499 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Cyril and Methodius (Sv.Kiril i Metodij)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Cyril and Methodius (Sv.Kiril i Metodij)


 • Address : Alija Avdovikj b.b.
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7503 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Dimitrija (Sv. Dimitrija)


 • Address : Crvena Skopska Opshtina
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7499 км
 • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 20:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.John the Baptist (Sv.Jovan Krstitel)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.John the Baptist (Sv.Jovan Krstitel),Kapishtec/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Konstantin i Elena (Sveti Konstantin i Elena)


 • Address : ul.9, nas.Ilinden b.b.
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7509 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Nikita (Sv.Nikita)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Nikola (Sv.Nikola)


 • Address : 2-ra Makedonska Brigada b.b.
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7498 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Nikola (Sv.Nikola)


 • Address : bul.Srbija b.b.
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7503 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Во период од 2018 – 2022 година, државата остварила добивка од 103.248 илјади денари или 1,7 милиони евра што претставува 1 отсто од остварените приходи што ...
сите 13 | | | веќе видена

Квалитетното управување со податоците е предуслов за ефикасно извршување на задачите во современите централни банки. Оттаму, за понатамошно унапредување на ...
сите 51 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Тесла се соочува со посериозен проблем: постојано растечка залиха на непродадени возила, особено евидентна во Остин, Тексас. Ова ...
сите 25 | | | веќе видена

На 11 јуни 2024 година се одржа редовна седница на ИО за поставеноста на монетарната политика на Народната банка, на која беа разгледани најновите податоци и ...
сите 81 | | | веќе видена
 

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel