Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Ohrid
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Macedonian eastern orthodox churches in Ohrid

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Annunciation of the Virgin Mary/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ascension of Virgin Mary (Uspenie na Presveta Bogorodica)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ascension of Virgin Mary (Uspenie na Presveta Bogorodica)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Assumption of Mary-Pandanos (Uspenie na Presveta Bogorodica-Pandanos)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Debarsko-Kicevska eparhija


 • Address : Dimche Malenko b.b.
 • Place: Ohrid
 • Distance: ≈7513 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Mal Sv.Vraci/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Manastir Sv.Naum/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Presveta Virgin Mary (Presveta Bogorodica)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Saint Virgen (Sveta Bogorodica)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Atanasij (Sv. Atanasij)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Atanasij (Sv. Atanasij)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Atanasij (Sv. Atanasij)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Atanasij (Sv. Atanasij)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Gjorgjija (Sv. Gjorgjija)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Ilija (Svet Ilija)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Joan Kaneo (Sv. Jovan Kaneo)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Kliment i Pantelejmon (Sv. Kliment i Pantelejmon)


 • Address : Kuzman Kapidan b.b.
 • Place: Ohrid
 • Distance: ≈7513 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Pantelejmon and St.Climent (Sv.Pantelejmon i Sv. Kliment)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St. Sofia (Sv.Sofija)


 • Address : Kosta Abrash b.b.
 • Place: Ohrid
 • Distance: ≈7513 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Archangel Michael (Sv. Arhangel Mihail)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски рече дека претставници од пекарската индустрија во голем дел зависат од домашното ...
сите 138 | | | веќе видена

РКЕ донесе нова одлука за цената на горивата од полноќ. Цената на бензините и дизелот остануваат исти, додека пак мазутот поскапува за 1,2 денари. Моторен ...
сите 78 | | | веќе видена

Лебот од брашно „Т-500“ во иднина ќе чини 59 динари, јавуваат српските медиуми. Оваа цена ќе важи од први јули. Досега лебот чинеше 54 динари. Да потсетиме, ...
сите 26 | | | веќе видена
 

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel