Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Kumanovo
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Macedonian eastern orthodox churches in Kumanovo

Kumanovsko Osogovska Eparhija


 • Address : Dimitar Vlahov 40
 • Place: Kumanovo
 • Distance: ≈7510 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Joan Opsecen (Sv. Jovan Opsecen)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Mina (Sv.Mina)/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Nikola-old church (Sv. Nikola-stara crkva)


 • Address : Dimitar Vlahov 40
 • Place: Kumanovo
 • Distance: ≈7510 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Precista Bogorodica (Sv.Precista Bogorodica)


 • Address : s.Mlado Nagorichani
 • Place: Kumanovo
 • Distance: ≈7516 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Trojca-new church (Sveta Trojca-nova crkva)


 • Address : Mosha Pijade b.b.
 • Place: Kumanovo
 • Distance: ≈7510 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

St.Velikomacenik Georgij (Sv.Velkomacenik Georgij)


 • Address : s.Staro Nagorichine
 • Place: Kumanovo
 • Distance: ≈7513 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Sv.Georgij


 • Address : s.Staro Nagorichane b.b.
 • Place: Kumanovo

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Sv.Petka


 • Address : 11-ti Noemvri, s.Bedinje b.b.
 • Place: Kumanovo
 • Distance: ≈7507 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Map

Од вечерва по полноќ за 2 денари ќе се зголеми цената на дизел горивото и нафтата за домаќинствата, додека цените на бензинот и на мазутот не се менуваат. ...
сите 93 | | | веќе видена

На 11 јуни 2024 година се одржа редовна седница на ИО за поставеноста на монетарната политика на Народната банка, на која беа разгледани најновите податоци и ...
сите 63 | | | веќе видена

Третиот најголем тур-оператор во Европа ги откажа сите патувања со датум на поаѓање на 6 јули 2024 година! Германската компанија FTI Touristik GmbH соопшти ...
| | веќе видена

Полјоделците од сите региони здружени во Националната мрежа на земјоделци на состанокот во Свети Николе заклучија дека откупната цена од 30 денари за килограм ...
сите 8 | | | веќе видена

Судејќи според приказните за туристите од Србија кои оваа сезона престојуваат во Ханиоти, за Грција ќе ни требаат „дебели“ паричници. Во еден ресторан за брза ...
сите 3 | | | веќе видена

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel