Ваш Еко Дом

Wi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: бул.Партизански Одреди 37 лок.17
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7498 км

  • Телефон 2: 077 805302
  • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 17:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1499938869_14.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Ваш Еко Дом е лиценцирана фирма за управување и одржување со станбено-деловни и деловно-станбени објекти, основана во февруари 2011 година, во Скопје.

Благодарение на современиот начин на работа и организација, воведување на нови идеи и прилагодување на побаруваните услуги на пазарот, нашата фирма нуди: административно управување и тековно одржување (хаусмајстор и хигиена).

Услуги:
• Административно управување
-Доставување на месечни фактури до станарите, со реална пресметка на тековните трошоци и евиденција за наплата преку современ компјутерски систем
-Редовно подмирување на тековните трошоци во влезот (струја, лифт, хигиена и слично).
-Изготвување и спроведување на годишен план за станбениот објект
-Управување со резервниот фонд на станбениот објект.

• Одржување и хигиена
-Два пати неделно чистење на заеднички простории согласно договорот.
-Нудиме машинско чистење на заеднички простории во договор со станарите.
-Одржување на хигиената во лифтот, бришење на гелендери, влезна врата во влезот.

• Правна заштита и совети
-Изготвување на договор за вршење управувачки услуги.
-Покренување на постапка пред надлежен Нотар против станари кои нередовно ги подмируваат обврските кон управителот.
-Писмена коренсподенција до државните органи и органите на локалната самоуправа.
-Давање на правни совети од страна на управителот за целите и потребите на станбените објекти.

• Хаус мајстор
-Се грижиме за вашиот станбен објект во целост.
-Вршиме поправки од помал обем како менување на сијалици, степенични автомати, мали електрични приклучоци и слично.
-За интервенциите од поголем обем обезбедуваме понуди од фирми или мајстори со долгогодишно искуство со кои соработуваме.

Постојаниот развој и инвестиции во стручниот кадар, вработените, како и надворешните соработници, овозможуваат комплетна подготвеност во сите фази на давањето на услугите од нашата област.
повеќе

Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи