Металтерм

ПаркингРаботиме 6 дена во неделатаКлиматизираноДостава

  • Адреса: Фјодор Достоевски 72
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7494 км

  • Телефон 2: 02 2038353
  • Факс: 02 2048057
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00
    Саб од 08:30 до 12:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1684494925_21.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Фирмата Металтерм ДОО е основана 1999 година. Основната дејност е увоз и трговија во 5 основни области: опрема за греење, опрема за водовод, индустриски инсталации, нерѓосувачки челици – прохром, ISOVER минерална волна.

*Опрема за греење

Нудиме широк асортиман на производи од следните групи:

•Грејни тела
•Котли и горилници
•Радијаторска арматура
•Колектори – собирници
•Бакарни цевки и фитинг
•Циркулациони пумпи
•Експанзиони садови
•Мерни инструменти
•Комбинирани бојлери и буфери
•Соларни колектори

*Индустриски инсталации

Нудиме материјали за индустриски инсталации од реномирани производители, придружени со
потребните сертификати за квалитет.Имаме широк спектар на следните производи:

•Безрабни цевки
•Рабни цевки
•Безрабен фитинг
•Вентили со прирабници
•Прирабници
•Лептир вентили
•Електромагнетни вентили
•Дилатациони компензатори
•Неповратна клапна
•Фитинг за противпожарни системиповеќе
5%заштеда
Цена со ДДВ:36.330 ден.34.500 ден.

Nordstar CS-51V 3А18kBTU


Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи