Пребарувањето е оптимизирано за Скопје

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Скопје
 • Битола
 • Белград
 • Охрид
Повеќе филтриПомалку филтри

Амбасади и конзулати во република македонија по градови

Белград Битола Куманово Охрид Скопје Штип

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Амбасади и конзулати во република македонија


Шведска-Амбасада


 • Адреса: 8-ма Ударна Бригада 2
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7499 км
 • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:30

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Шпанија-Амбасада


 • Адреса: Никола Кљусев (27-ми Март) 7
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7499 км
 • Работно време: Пон - Пет од 08:30 до 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Шпанија-Конзулат


 • Адреса: Никола Кљусев (27-ми Март) 7
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7499 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Австрија-Конзулат


 • Адреса: Климент Охридски 35 лам.4 кат 3
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7555 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Бугарија-Конзулат


 • Адреса: 1-ви Мај 53
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7555 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Грција-Конзулат


 • Адреса: Томаки Димитровски 39
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7555 км
 • Работно време: Пон - Пет од 08:30 до 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Канада-Амбасада во Србија


 • Адреса: Кнеза Милоша 75
 • Место: Белград

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Латвија-Конзулат


 • Адреса: Тошо Арсов 36
 • Место: Штип
 • Оддалеченст: ≈7567 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Норвешка Амбасада-Србија


 • Адреса: Милентија Поповича 5-а
 • Место: Белград

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Полска-Конзулат


 • Адреса: бул.Македонски Просветители 3/1
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7513 км
 • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00 • Саб од 09:00 до 12:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Почесен конзулат на Словенија


 • Адреса: Кузман Јосифовски Питу б.б.лам.1 лок.1
 • Место: Охрид

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Романија-Конзулат


 • Адреса: Виенска 2
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7555 км
 • Работно време: Вто , Чет од 11:00 до 13:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Романија-Конзулат


 • Адреса: Гоце Делчев 1-1/27
 • Место: Куманово
 • Оддалеченст: ≈7510 км
 • Работно време: Пон - Пет од 13:00 до 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Русија-Конзулат


 • Адреса: Широк Сокак (Маршал Тито) 28
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7555 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Словачка-Амбасада


 • Адреса: Булевар на уметноста 18
 • Место: Белград

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Србија-Конзулат


 • Адреса: 29-ти Ноември 2/4
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7555 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Турција-Конзулат


 • Адреса: Широк Сокак (Маршал Тито) 154/26
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7555 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Украина-Конзулат


 • Адреса: Широк Сокак (Маршал Тито) 91
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7555 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Унгарија-Конзулат


 • Адреса: Широк Сокак (Маршал Тито) 91
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7555 км
 • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 17:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Француски Конзулат


 • Адреса: Широк Сокак (Маршал Тито) 42
 • Место: Битола

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Мапа

Министерот за финансии, Фатмир Бесими, денеска се сретна со бизнис заедницата за да дебатира за иницијативата за воведување данок на екстра профит. Станува ...
сите 93 | | | веќе видена

Најновите државни обврзници ќе котираат на Македонската берза, а за тоа берзата ја извести инвеститорската јавност. Првата државна обврзница почнува да котира ...
сите 48 | | | веќе видена

Ново намалувње на невработеноста во земјава регистрира Државниот завод за статистика. Согласно последните податоци, во земјава стапката на невработеност падна ...
сите 22 | | | веќе видена
 

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи